منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۸
شناسه خبر: 247006
گروه :خبر
13940806000266_PhotoA

با وجود تمهیدات اعلام‌شده وزارت ارتباطات برای برقراری ارتباط بدون اختلال زائران اربعین، اما این مشکلات، وزیر ارتباطات را به ایلام و مرز مهران کشاند؛ گرچه تاکید بر این بود که اختلالات ناشی از ضعف اپراتورهای عراقی است، اما در همین سفر مدیرکل جدید ارتباطات و فناوری استان ایلام منصوب شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سال گذشته زائرانی ایرانی اربعین در عراق با اختلال‌های شدید ارتباطی مواجه شدند  و این مشکلات تا آنجا بود که نه تنها نمی‌توانستند خانواده‌های خود را در ایران از سلامتی خود با خبر کنند بلکه حتی همسفران هم در صورت گم کردن یکدیگر امکان تماس تلفنی با یکدیگر نداشتند و به همین دلیل دچار مشکلات زیادی شدند.

اما امسال هم سفر زائران ایرانی به عراق برای شرکت در راهپیمایی عظیم اربعین با اختلال مواجه هستند و همین اختلال‌ها موجب شد تا وزیر ارتباطات همراه با مدیرعامل شرکت زیر ساخت دیروز با سفر به ایلام و مرز مهران پیگیر مشکلات به وجود آمده باشند.

وزیر ارتباطات تاکید دارد که «اختلال به وجود آمده بعد از مرز مهران مربوط به اپراتورهای کشور عراق بود، چرا که در داخل کشور هیچ مشکلی وجود ندارد.» با این حال در همین سفر سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری استان ایلام برکنار و مدیرکل جدید منصوب شد.

بر این اساس با حکم  وزیر ارتباطات عباس بیرامی به عنوان مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان  ایلام منصوب شد. پیش از این حسن بیگی سرپرستی این اداره کل را برعهده داشت.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت که به همراه وزیر ارتباطات به ایلام سفر کرده بود در پایانه مرزی مهران در نشست تسهیل ارتباطات زائران ایام اربعین حسینی، با اشاره به تمهیدات صورت گرفته در یک سال گذشته جهت افزایش ظرفیت ارتباطی در استان ایلام گفت: آنچه می توانستیم برای زایران عزیز انجام داده ایم و خوشبختانه 1800 کانال ارتباط مستقیم بین دو کشور برقرار شده است.

وی گفت: از شش ماه پیش به دستور دکتر واعظی، ستادی با حضور مدیران عامل اپراتورهای تلفن همراه داخلی جهت تسهیل ارتباطات در ایام اربعین تشکیل شد.

خسروی وضعیت مرزهای مهران، چذابه و شلمچه را مطلوب توصیف و تاکید کرد: ظرفیت مسیر 10 برابر شده است و گروه هایی به صورت 24 ساعته جهت رفع مشکلات حضور دارند.

خسروی  با اشاره به نصب سایت های نسل سوم توسط اپراتور اول در مرز مهران، ادامه داد: در داخل کشور عراق نیز با اپراتورهای عراقی مذاکراتی را دنبال کردیم که یکی از مهم ترین دستاوردهای سفر اخیر به عراق، دایر شدن 1800 کانال ارتباط مستقیم بین دو کشور بود.

با وجود این تمهیدات اعلامی، زائران ایرانی حاضر در عراق از وضعیت تماس به سیم‌کارتهای ایرانی ابراز نارضایتی می‌کنند و با اختلال مواجهند.

به گفته وزیر ارتباطات امروز هیاتی با حضور نمایندگان سه اپراتور به عراق سفر می‌کنند باید دید تمهیدات وزارت ارتباطات امسال و در حوزه ارتباطات زائران اربعین کارنامه مطلوبی برای این وزارتخانه و اپراتورهای ایرانی رقم خواهد زد یا خیر.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان