منتشر شده در تاریخ: شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۰
شناسه خبر: 213618
گروه :خبر
13940531000581_PhotoA

به دنبال افزایش تنش‌ها در شبه جزیره کره، پیونگ یانگ و سئول مذاکرات خود را در سطح بالا برای کاهش تنش‌های مرزی آغاز کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، به دنبال افزایش تنشها در شبه جزیره کره، پیونگ یانگ و سئول مذاکرات خود را در سطح بالا برای کاهش تنشهای مرزی آغاز کردند.

بنابه گزارش خبرگزاری فرانسه، دولت سئول امروز شنبه در خبری اعلام کرد: مذاکرات میان رهبران کره شمالی و کره جنوبی در سطح بلندپایه، عصر امروز و دو ساعت مانده به اتمام ضرب‌الاجل تعیین شده از سوی پیونگ‌یانگ، آغاز خواهد شد.

بر اساس این گزارش، این مذاکرات در ساعت 6 بعدازظهر به وقت محلی در روستای مرزی دو کره آغاز شده است.

پیش از این،یک مقام نظامی سئول از تماس و گفتگوی تلفنی امروز شنبه رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با همتای کره‌ای خود خبر داد. به گفته او، مارتین دمپسی و رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی بر لزوم «مقابله و بازدارندگی در برابر تهدیدات بیشتر کره شمالی» تاکید کردند.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا همچنین متعهد شده که ایالات متحده از کره جنوبی در برابر کره شمالی و تهدیداتش دفاع می‌کند.

* تهدید کره شمالی به آغاز جنگ علیه کره جنوبی

آغاز مذاکرات دو کره تا ساعات آینده در حالی صورت خواهد گرفت که کره شمالی دیروز جمعه از طریق یکی نمایندگان خود در سازمان ملل تهدید کرد که در صورتیکه کره جنوبی تبلیغات خود علیه این کشور را متوقف نکند با اقدام نظامی بسیار شدید پیونگ‌یانگ مواجه خواهد شد.

پیونگ‌یانگ اعلام کرد: چنانچه کره جنوبی به اولتیماتوم ما پاسخ ندهد، واکنش نظامی ما اجتناب نا‌پذیر بوده و این واکنش بسیار شدید خواهد بود.

تنش‌های دو کره چند روز قبل از آنجایی شروع شد که سئول و واشنگتن بدون توجه به هشدارهای پیونگ یانگ، رزمایش نظامی مشترک خود را آغاز کردند و پس از آن درگیری‌های مرزی بین دو کره آغاز شد؛ این درگیری‌ها تا جایی پیش رفت که کره جنوبی تعدادی از ساکنان مرزی خود را به مناطق دیگر منتقل کرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است