منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۹
شناسه خبر: 249071
گروه :خبر
13910515000582_PhotoA

دادگاه کیفری صنعاء، امروز محاکمه رئیس‌جمهور مستعفی و فراری یمن را به همراه شش تن از همدستانش در تجاوز به یمن، به طور غیابی آغاز کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، دادگاه کیفری «صنعاء»، پایتخت یمن، امروز (2 دسامبر) محاکمه شماری از مقامات مسئول سابق این کشور را که در پی انقلاب مردمی یمن، به عربستان فرار کردند و در جنگ این کشور علیه یمن سهیم‌ هستند، آغاز کرد.

به گفته یک منبع آگاه قضایی در یمن، این دادگاه با دادخواست شماری از وکلای یمنی و خانواده‌های قربانیان این کشور، برای محاکمه هفت متهم در جنایت جنگی علیه یمن تشکیل شده است.

طبق اعلام شبکه ماهواره‌‌ای «المسیره»، «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی و فراری، «ریاض یاسین» وزیر خارجه هادی، «سلطان العتوانی» مشاور هادی، «عبدالعزیز جباری» از اعضای هیأت اعزامی یمن از ریاض به نشست ژنو 1 و مشاور هادی، «أحمد بن مبارک» رئیس دفتر سابق هادی، «علی حسن الأحمدی» رئیس سابق سرویس امنیت ملی، «عبدالوهاب الآنسی» دبیرکل حزب اصلاح یمن، هفت نفر متهم هستند.

این منبع تأکید کرد که این افراد «گروه اول» و بارزترین متهمانی هستند که در تجاوز (عربستان) علیه یمن شرکت دارند زیرا که در کشتار بیگناهان و تخریب زیرساخت‌ها و افشای اطلاعات نقش داشتند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی