منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۳
شناسه خبر: 269778
گروه :خبر
image412819

رئیس دامپزشکی شهرستان سیریک گفت: فاز اول واکسیناسیون بیماری تب برفکی بز ، گاو، گوساله به مدت 45 روز در سطح شهرستان سیریک آغاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مجتبی رهدور،رئیس دامپزشکی شهرستان سیریک  در گفتگو با خبرنگار آذینی افزود: هدف از اجرای این واکسیناسیون مقابله ، کنترل و پیشگیری بیماری تب برفکی برای کلیه احشام سبک و سنگین شهرستان است.
رئیس دامپزشکی شهرستان سیریک اظهار داشت: در این مرحله 38 هزار راس دام سبک و سنگین با مشارکت بخش خصوصی و دامپزشکی واکسیناسیون می شوند.
وی با بیان اینکه بیماری تب برفکی یک بیماری ویروسی بسیار عفونی و بشدت واگیر است افزود: ویروس بیماری تب برفکی از راههای مستقیم و غیر مستقیم منتقل و سرایت پیدا می کند .
رهدور اذعان داشت: در روش مستقیم یعنی تماس دام آلوده با دام و در روش عیر مستقیم با استفاده از وسایل آلوده و مورد استفاده از جمله انواع سرنگ ، وسایل تزریق ، واکسن مورد مصرف ، سرسوزن ، وسایل تلقیح مصنوعی ، رفت و آمد وسائط نقلیه و تردد افراد می تواند سبب انتقال بیماری شود.
رئیس دامپزشکی شهرستان سیریک یادآور شد: در برخی موارد متاسفانه انتقال بیماری از طریق فرآورده های خام دامی نظیر گوشت ، شیر ، پشم و پوست نیز مشاهده شده و در این خصوص باید مواظبت و مراقبت های لازم صورت گیرد.

 
انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان