منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۰
شناسه خبر: 343239
گروه :خبر
443866
 

مدیرعامل سازمان فضای سبز بندرعباس:

آغاز طرح مبارزه با موش و جانوران موذی در بندرعباس

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز هرمزگان از اجرایطرح برای مبارزه با موش و جانوران موذی از جنبه اهمیت بهداشتی و اقتصادی در بندرعباس خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمزبه نقل از هرمزپرس مصطفی خادم، مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز هرمزگان با اشاره به طرح مبارزه با جوندگان موزی گفت : این طرح برای مبارزه با موش و جانوران موذی در شهر‌ قرار گرفته است  که از  دو جنبه بهداشتی و اقتصادی دارای اهمیت است.

وی افزود: به منظور بالا رفتن سطح بهداشت عمومی و پاک‌سازی بوستان‌ها و فضاهای سبز شهر، طرح مبارزه با جوندگان با هدف برنامه‌ریزی و وفورگیری برای مبارزه با جانوران موذی تعیین جمعیت جوندگان و پراکنش آنها از اوایل مهر ماه سال 93 آغاز شد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز اظهار کرد: طرح مبارزه با جوندگان موذی با استفاده از سموم شیمیایی، استفاده از امواج مافوق صوت، جلب‌کننده‌های شیمیایی، تله‌گذاری، مبارزه بیولوژیکی و مبارزه ژنتیکی در حال اجرا است.

خادم تصریح کرد: طرح مبارزه و کنترل جمعیت جوندگان موذی در مناطقی که عرضه مواد غذایی در آن‌ها زیاد است مانند جوی‌های روباز دفع فاضلاب و آب‌های سطحی و نیز محل تردد موش‌ها، اجرا می‌شود.

وی افزود:یکی از روش‌های موثر در مبارزه با جانوران موذی، خودداری از‌‌ رها کردن زباله در بوستان‌ها و جداول حاشیه خیابان و محدود کردن دسترسی جانوران به منابع غذایی است.

خادم خاطرنشان کرد: شهروندان نیز باید با رعایت اصول بهداشت و همکاری لازم در امر جمع‌آوری زباله در این طرح مشارکت کرده و از افزایش و تولید حیوانات موذی جلوگیری کنند.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان