منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۷
شناسه خبر: 276453
گروه :خبر
13941112000300_PhotoA

فاصله ارتش سوریه و نیروهای مقاومت برای پایان دادن به محاصره ظالمانه چهار ساله تروریست‌ها بر دو شهرک شیعه‌نشین حلب به سه کیلومتر رسیده و تا ساعاتی دیگر کمتر نیز خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، شهر و استان حلب از دو روز گذشته در چند محور خود شاهد شعله‌ور شدن عملیات‌ها و درگیری‌های نظامی است.

هرچند در همین لحظات و دقایق (تنظیم گزارش) جنگنده‌های روس در حال بمباران تروریست‌ها در شمال و شرق استان حلب مشخصا شهر «الباب» و منطقه «تادف» و اطراف آن در شرق و رتیان و حیان در شمال هستند، اما در غرب حلب، ارتش و حزب‌الله در حال نزدیک شدن به شکستن حصر چهار ساله از دو شهرک «نبل» و «الزهراء» هستند.

در محور غرب حلب، تروریست‌ها روستاهای مهمی را امروز از دست دادند. از دست رفتن دو روستای «حردتنین» و «رتیان» که هم‌اکنون زیر آتش‌توپخانه ارتش قرار دارد، و از حیث نظامی ساقط شده است، به معنای قطع یکی از شاهرگهای امدادی از مرز ترکیه به شهر حلب است.

منابع میدانی به گروه بین‌الملل فارس گفتند که ارتش و مقاومت در ادامه حرکت به سوی «رتیان»، آن را زیر آتش گرفته‌اند و این روستا از حیث نظامی ساقط شده و تاکنون بیش از 30 نفر از تروریست‌ها کشته شده‌اند.

این عناصر عضو گروه‌های جبهه النصره، احرارالشام، الجبهه الاسلامیه و … هستند که در عملیات پاکسازی مزارع اطراف روستای حردتنین و مناطق شمال شرقی رتیان کشته شدند.

با موفقیت‌های کنونی عمق ریف حلب غربی تحت تسلط ارتش سوریه و حزب‌الله قرار می‌گیرد و به محض آزادی روستای «مایر» در شرق شهرک نبل، باید محاصره چهار ساله نبل و الزهراء را پایان یافته تلقی کرد و از همین اکنون شمارش معکوس آزادی این دو شهرک مقاوم، شروع شده است.

ناگفته نماند که تروریست‌ها در حال اعزام برخی افراد در پوشش «فرار از حملات ارتش سوریه» به شهرک نبل هستند، حال آنکه این افراد انتحاری‌هایی برای شکستن خط دفاعی شهرک نبل هستند.

مسیر پیشروی ارتش به سمت نبل و الزهرا/ مشاهده اندازه بزرگ‌تر اینجا  

حمله خمپاره‌ای تروریست‌ها به نبل

همزمان تروریست‌های حاضر در شهرک «مایر» واقع در شمال نُبُل حملات خمپاره‌ای خود را از صبح آغاز کرده‌اند و تا الان ادامه دارد.  در مقابل نیروهای مردمی شهرک نبل نیز تروریست‌ها را متقابلا در اطراف مایر هدف قرار دادند.

منابع محلی تروریست‌ها در صفحات فیسبوکی خود مدعی شدند که هشت تن از عناصر مقاومت مردمی شهرک الزهراء را در جبهه بیانون در یک کمین کشته‌اند اما منابع میدانی در جبهه حلب غربی به گروه بین‌الملل گفتند، این خبر صحت ندارد و برای تضعیف روحیه آن را منتشر کرده‌اند.

اندازه بزرگ‌تر نقشه اینجا  

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است