منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۴
شناسه خبر: 296944
گروه :خبر
hormoz

نیروهای دریایی کره جنوبی و آمریکا از امروز سه شنبه رزمایش چهار روزه مشترک خود را با هدف مقابله با آنچه تهدیدهای کره شمالی عنوان شده، آغاز کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ نیروهای دریایی کره جنوبی و آمریکا از امروز سه شنبه رزمایش چهار روزه مشترک خود را با هدف مقابله با آنچه تهدیدهای کره شمالی عنوان شده، آغاز کردند.

این رزمایش یکی از مهمترین قسمت های تمرینات نظامی دو کشور عنوان شده که برای اولین بار با عنوان «تمرینات ضد کره شمالی» برگزار می شود.

پیشتر کره و آمریکا اعلام کرده بودند که بخشی از رزمایش بزرگ سالانه آنها در سال جاری میلادی که از اوایل ماه جاری میلادی آغاز شد و 315 هزار نفر در آن شرکت دارند، بر ضد کره شمالی و «کیم جونگ اون» رهبر آن کشور طراحی شده است.

ارتش کره جنوبی امروز در بیانیه ای با اشاره به آغاز رزمایش نیروی دریایی این کشور و آمریکا آورده است: لازم است توان و آمادگی خود را بر ضد تحرکات و تهدیدهای کره شمالی بالا ببریم.

تمرینات ضد کره شمالی نیروی دریایی دو کشور بخشی از رزمایش بزرگ «فول ایگل» است که تقریبا از دو هفته پیش آغاز شد.

نیروی دریایی کره نیز در تارنمای خود آورده است که بیش از 50 کشتی جنگی و ناوهای دو کشور در این تمرینات در آبهای دریای زرد و دریای شرقی حضور دارند.

بخشی از تمرینات نظامی که با آتش جنگی همراه است شامل حضور ناوها، کشتی های نظامی، هواپیماها و جنگنده های دو کشور برای رویارویی با زیردریایی ها، هواپیماها و کشتی های کره شمالی طراحی شده است.

آمریکا به غیر از ناوها و کشتی های جنگی، ناو هواپیمابر هسته ای «سی وی ان ـ 74» را به آبهای شرقی فرستاده است.

آمریکا و کره قصد دارند تا ماه آینده میلادی چندین دور از چنین رزمایش های مشابهی را برگزار کرده و در آن عملیات جستجو و نجات، حفاظت از بنادر، حراست از اسکله ها و مین روبی در دریاها را تمرین کنند.

رزمایش امسال دو کشور بزرگترین تمرین نظامی مشترک آنها در 40 سال گذشته محسوب می شود.
کره شمالی نیز در واکنش به برگزاری این رزمایش تاکنون چندین فروند موشک با بردهای 100 تا 800 کیلومتر به آبهای شرقی پرتاب کرده است.

پرتاب پنج موشک کوتاه برد در روز گذشته و شلیک دو موشک بالستیک در روز جمعه 28 اسفند، آخرین اقدام این کشور محسوب می شود.

تنش نظامی در منطقه شبه جزیره کره، از زمان آزمایش هسته ای در 6 ژانویه (16 دی) و نیز پرتاب موشک بالستیک ماهواره بر در 7 فوریه (18 بهمن) توسط کره شمالی در حال تشدید است و شرایط موجود با توجه به رزمایش مشترک سالانه کره جنوبی و آمریکا پرتنش تر شده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است