منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۶
شناسه خبر: 363471
گروه :خبر
20161024_125611

رزمایش پدافند غیرعامل در شهرستان میناب با رمز یازهرا(س) آغاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از میناب جنوب،سردار محمدی نیا در حاشیه رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان گفت: مصونیت بخشی جامعه در مقابل تهدیدات دشمن، یک اصل برای همه زمان‌ها است و مختص به مقطع خاصی از زمان نیست.

مشاور عالی سازمان پدافندغیرعامل کشورافزود: پدافند غیرعامل نقش مهمی در ایمن‌سازی زیرساخت‌های کشور و کاهش آسیب‌پذیری در مقابل تهدیدات سازماندهی و هدایت شده دشمن دارد بطوری که کشور را از درون مصون سازی می کند.  .

وی بیان داشت: مفاهیم پدافند غیرعامل، اصول و الزامات آن باید در جامعه تبیین و به یک اصل برای مصونیت بخشی در مقابل تبدیل شود.

وی بابیان اینکه امروز حمله دشمن در قالب تهدیدات دانش‌پایه و مبتنی بر فناوری انجام می‌شود، اظهار کرد:  برای مقابله با هجمه‌های دشمن، ما نیز باید خود را به فناوری‌های روز و آموزش‌های جدید، مجهز کنیم.

سردار محمدی نیا، ایجاد آمادگی در بین نیروها و هماهنگی بین دستگاه های مرتبط،فرهنگ سازی پدافند غیر عامل بعنوان یک اصل،شناسایی نقاط ضعف به منظور برطرف سازی آنها،تقویت نقاط قوت،شناسایی تهدیدات و برنامه ریزی در جهت کنترل آن را از مهمترین اهداف برگزاری این رزمایش مطرح نمود.

این مقام مسئول، تهدیدات عمومی، سایبری، زیستی، شیمیایی، پرتویی، فنی، اقتصادی و تهدیدات مردم محور را از حوزه های اصلی در پدافند غیرعامل برشمرد و گفت: باید تهدیدات ترکیبی دشمن شناسایی و از خارج شدن کشور از تعادل جلوگیری شود.

دوم تا هشتم آبان ماه هرسال به نام هفته پدافند غیرعامل نام‌گذاری شده است که در شهرستان میناب نیز به همین مناسبت برنامه‌های مختلفی برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.

انتهای پیام/ش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد آمریکا با نقض برجام بار دیگر دشمنی خود با ایران را اثبات کرد / استکبار بداند که برجام برای ما مقدس نیست/ وادادگی دولت با عزت انقلاب اسلامی سازگاری ندارد اگر برجام را نقض کنند آن را به آتش می کشیم/ تربیت دانشجوی انقلابی در دانشگاه ها یک ضرورت است افزایش ۲۰ درصدی سهم حمل و نقل ریلی/ رشد ۸۲ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در هرمزگان شهدا مدافعان همیشگی انقلاب اسلامی ایران هستند/ حضور شهیدان گمنام در سواحل نیلگون خلیج فارس نشان دهنده ثبات و امنیت است امام رضا(ع) در ایران باعث تقویت پیوند بین امت با ولایت شده است/ علمای اهل سنت امام رضا(ع) را معدن علم و عرفان می دانند تشییع پیکر ۲ شهید گمنام در بخش بندزرک+ تصاویر شهدای گمنام را شهدای خوشنام بنامیم/ مردم ایران در راه انقلاب ثابت قدم مانده اند نگرانی مردم بشاگرد از بی توجهی مسئولان /برخی مایل نیستند بشاگرد امام جمعه داشته باشد ایران نقطه عطف جهان اسلام است/ بدترین نقض حقوق بشر در آمریکا رخ می دهد/ داعش برگرفته از پلیس آمریکا است