منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۴ - ۹:۵۶
شناسه خبر: 176645
گروه :خبر
Close up of wheat ears - shallow depth of field

فرماندار پارسیان گفت:خرید تضمینی گندم شهرستان از ۱۸فروردین ۹۴ آغاز می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر، رادمهر، فرماندار پارسیان دراولین نشست خرید گندم با بیان اینکه خرید تضمینی گندم شهرستان از ۱۸فروردین ۹۴ آغاز می شود، گفت: ۴۵۰هکتار از زمینهای این شهرستان آماده برداشت گندم است که انتظار می رود  ۱۶۰۰تن محصول گندم از این مزارع برداشت شود.

وی اظهار داشت: شهرستان پارسیان با ۴۸گندم کار و ۶کمباین کار برداشت را آغازمی کند که انتظار می رود نزدیک به ۱۶۰۰تن برداشت شود و شرکت تعاونی به عنوان مباشرکه با نرخ مصوب۱۱۵۰تومان خریداری میکند .

فرماندار پارسیان گفت : بانک کشاورزی با بسیج تمامی امکانات سخت افزاری و نرم افزاری با آمادگی کامل به استقبال طرح ملی خرید تضمینی گندم خواهد رفت .

وی با اشاره به اینکه تمهیدات لازم برای خرید مناسب و بموقع از کشاورزان اندیشیده شده است اظهار داشت: پیش بینی میشود در سال ۹۴ حدود ۱۶۰۰ تن گندم از کشاورزان پارسیان خریداری شود و از تعاونی روستایی و جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی خواست آمادگی این میزان خرید گندم را داشته باشند.

رادمهر متولی تامین کامیون های حمل گندم را اداره کل حمل و نقل و پایانه ها اعلام کرد و افزود: نرخ گذاری حمل گندم از مزارع تا مراکز خرید با هماهنگی پایانه و نرخ آن متعارف و منطقی تعیین شود تا شاهد افزایش بی رویه کرایه در ایام برداشت گندم نباشیم .

نماینده عالی دولت در شهرستان پارسیان همچنین اولویت خرید توسط مرکز استان اعلام کرد و افزود: فروش گندم و ارسال به دیگر استانها و مراکز غیرمجاز  را ممنوع اعلام کرد و همچنین نقش نیروی انتظامی در جلوگیری از خروج گندم بدون مجوز اداره جهاد کشاورزی شهرستان و هدایت آن به مراکز خرید گندم استان را یادآور شد.

 

انتهای پیام/م

 

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است سواحل نیازمند سیاستگذاری صحیح مدیران/مشکلات معیشتی مردم در سواحل بیانگرهدر رفت ثروت ملی است