منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۴
شناسه خبر: 301513
گروه :خبر
13910617000035_PhotoA
 

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش خبر داد

آغاز ثبت‌نام اینترنتی کتب درسی سال تحصیلی آینده دانش‌آموزان ابتدایی و پیش‌دانشگاهی کشور از عصر امروز

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت:‌ از عصر امروز سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی فعال می‌شود و دانش‌آموزان دوره ابتدایی و پیش دانشگاهی می‌توانند نسبت به ثبت‌نام کتب درسی سال تحصیلی آینده اقدام کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،‌ لیدا نیک‌روش مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت:‌ از عصر امروز سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی به نشانی www. ir text book .ir فعال می‌شود و دانش‌آموزان پایه‌های دوم تا ششم دوره ابتدایی تا 31 اردیبهشت می‌توانند به صورت گروهی و انفرادی نسبت به ثبت‌نام کتاب‌های درسی سال تحصیلی آینده(مهر امسال) اقدام کنند.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام کتب درسی کلاس اولی‌‌های سال تحصیلی جدید با تأخیر از اول خرداد آغاز شده و تا 20 شهریور ماه ادامه دارد، گفت: دانش‌آموزان پایه دوم تا ششم در حال حاضر در مدارس حضور دارند و جزو دانش‌آموزان ما محسوب می‌شوند و ثبت‌نام کتب درسی آنها حدود یک ماه و نیم جلوتر از کلاس اولی‌های سال جدید انجام می‌شود.

نیک‌‌روش افزود:‌ مشکلی در سال گذشته داشتیم مبنی بر اینکه برخی دانش‌آموزان به دلایلی چند بار مدرسه، منطقه و استان خود را جابه‌‌جا کردند که امسال برای رفع این مشکل، اول خرداد لغایت 20 شهریور را زمان اصلاح گذاشته‌ایم تا اگر دانش‌آموزان مرحله اول ثبت‌نام را انجام دادند و بعد جابه‌جا شدند، بتوانند در این تاریخ به سامانه مراجعه کنند و اطلاعات جدید خود را ثبت کنند.

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ثبت‌نام دانش‌آموزان پیش‌دانشگاهی در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی، گفت:‌ از بعد از ظهر امروز تا 31 اردیبهشت نیز امکان ثبت‌نام کتاب‌های درسی سال تحصیلی آینده به صورت انفرادی و گروهی در سراسر کشور و در سایت www. ir text book .ir فراهم است.

وی اضافه کرد:‌ تفاوت ثبت‌‌نام امسال با سال گذشته در این است که در سال گذشته فقط دانش‌آموزان دوره ابتدایی مناطق 19‌گانه تهران از طریق این سامانه ثبت‌نام آنها انجام می‌شد اما امسال ثبت‌نام فروش کتاب‌های دوره ابتدایی سراسر کشور از طریق سامانه فروش و توزیع انجام می‌شود.

نیک‌روش تصریح کرد: به اولیای دانش‌آموزان توصیه می‌کنیم تحت هیچ شرایطی به کافی‌نت‌ها برای ثبت‌نام کتاب‌ها در سامانه مراجعه نکنند، بلکه یا به صورت انفرادی در خانه ثبت‌نام کرده و یا به صورت گروهی در مدرسه این کار را انجام دهند.

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد: امسال ثبت‌نام گروهی و انفرادی را به این دلیل همزمان با هم فعال کرده‌ایم تا از مراجعه به کافی‌نت‌ها کاسته شود و هزینه‌ای بابت ثبت‌نام پرداخت نشود.

وی افزود: رمز عبور دانش‌آموزان برای ثبت‌نام در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی 6 رقم سمت راست شماره سریال شناسنامه دانش‌آموزان است و اگر به هر دلیل دانش‌آموزی شناسنامه‌اش را تعویض کرده است، این دانش‌آموز لازم است با تصویر صفحه اول شناسنامه خود به مدرسه محل تحصیل ارائه دهد تا در سیستم سناد (سامانه ثبت‌نام اینترنتی دانش‌آموزان)،‌ اطلاعاتش اصلاح شود.

نیک‌روش خاطر نشان کرد: در سال‌های گذشته از 15 مهر ثبت‌نام فروش تک‌جلدی کتاب‌ها را انجام می‌دادیم و سال گذشته نیز با شرکت پست قراردادی داشتیم و تا آخر اسفند کتاب‌ها را برای دانش‌آموزان، اولیا و معلمان به صورت تک‌جلدی به درِ منزل آنها ارسال می‌کردیم که امسال نیز این همکاری را خواهیم داشت و از 20 شهریور لغایت 20 اسفند سال جاری به صورت تک‌جلدی دانش‌آموزان و معلمان می‌توانند ثبت سفارش کتاب داده و از طریق پست کتاب‌ها برای آنها ارسال می‌شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری