منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۰
شناسه خبر: 221164
گروه :خبر
13940627000245_PhotoA

همزمان با کشورهای ایران، اردن و سایر کشورهای اسلامی تظاهرات یاری مسجدالاقصی در سراسر خاک فلسطین از نوار غزه و کرانه باختری گرفته تا استان قدس برگزار شد و معترضان ضمن محکومیت اهانت صهیونیست ها به قبله اول مسلمانان حمایت خود رااز مسجدالاقصی اعلام کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مردم فلسطین امروز پس از اقامه نماز جمعه در مناطق مختلف فلسطین اشغالی از جمله غزه، کرانه باختری و قدس تظاهرات کردند.

این تظاهرات که در پی فراخوان روز گذشته احزاب، گروهها و تشکلات فلسطینی برگزار شده است، «یاری مسجدالاقصی» نام دارد. شهرهای غزه،‌نابلس،‌جنین،‌الخلیل، رام الله، طولکرم و قدس شاهد برپایی تظاهرات گسترده فلسطینی ها در همبستگی با مردم قدس و مسجدالاقصی بود. این تظاهرات پس از برپایی نماز جمعه برگزار شد.

مردم اردن نیز امروز در اعتراض به تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه مسجدالاقصی و نمازگزاران فلسطینی و هتک حرمت به مقدسات اسلام تظاهرات کردند.

شبکه ماهواره ای فلسطین الیوم نیز از تهران گزارش داد: نمازگزاران ایرانی نیز امروز پس از ادای فریضه نماز جمعه در سراسر کشور در حمایت از مسجد الاقصی و محکومیت تجاوز صهیونیست ها به قبله اول مسلمانان جهان تظاهرات کردند.

تحولات میدانی

* درگیریهای شدید میان نظامیان صهیونیست و نمازگزاران فلسطینی در منطقه المصراره و باب العامود

* اشغالگران صهیونیستی در درگیریها از گلوله های پلاستیکی و بمب های صوتی علیه نمازگزاران فلسطینی در راس العامود استفاده کردند

* صهیونیستها یک جوان فلسطینی را در منطقه راس العامود بازداشت کردند

* نیروهای اشغالگر اسراییل تدابیر امنیتی شدیدی را در منطقه باب الخلیل  و باب السلسله در قدس اشغالی به مرحله اجرا گذاشت

*‌ اشغالگران تمامی دربهای مسجدالاقصی را به روی نماز گزاران فلسطینی بستند

* تظاهرات گسترده ای توسط نماز گزاران حاضر در صحن های مسجد الاقصی برپا شد

* معترضان شعار «بالدم بالروح نفدیک یا الاقصی» سر دادند (روح و جان ما فدای تو ای اقصی)

* یک جوان فلسطینی در منطقه منتهی به خیابان نابلس در قدس به ضرب گلوله صهیونیست ها زخمی شد

* بنابر گزارش رسانه های اسراییلی مقامات صهیونیستی 4000 عنصر امنیتی و نظامی را در شهر قدس مستقر کرده بود

* یک نظامی صهیونیستی در درگیری جوانان فلسطینی با صهیونیست ها در منطقه جنوبی قدس زخمی شد

شیخ عکرمه صبری مفتی اعظم قدس و خطیب مسجدالاقصی نیز در واکنش به تجاوز صهیونیست ها گفت: مسجدالاقصی و پیرامون ان ابستن خطرات بسیاری است و تنش ها بواسطه رفتارهای امنیتی ،‌نظامی و یهودی سازی صهیونیستها به سمت تشدید اوضاع پیش می رود.

جنبش فلسطینی حماس نیز اعلام کرد که سکوت ما در برابر اهانت های صهیونیست ها علیه مسجد الاقصی طولانی نخواهد بود.

خالد البطش از رهبران بلند پایه جنبش فلسطینی جهاد اسلامی نیز گفت: مردم کرانه باختری به دلیل نزدیکی با مسجدالاقصی باید هرچه سریعتر از تمامی قید و بندها و محدودیت ها خارج شده و انتفاضه جدیدی را برای یاری مسجد الاقصی اغاز کنند.

وی خطاب به علمی مسلمان گفت: عالمان و روحانیون اسلامی باید برای آزادی قدس از دشت اشغالگران صهیونیستی فتوای جهاد صادر کنند.

به گفته این رهبر فلسطینی« ما به یک تندباد عربی برای ازادی فلسطین نیاز داریم».

در همین حال اسماعیل رضوان از رهبران بلندپایه حماس نیز گفت: همه گزینه ها برای ازادی مسجدالاقصی و مقابله با اهانت های صهیونیستها وجود دارد.

وی تصریح کرد که مادامی که تجاوزات مستمر صهیونیستها به مسجدالاقصی وجود دارد هیچ ثبات و امنیتی برقرار نخواهد شد و جامعه بین المللی باید به مسئولیت خود نسبت به ممانعت رژیم اسراییل از تجاوز به مسجد الاقصی پایبند باشد.

طلال ابوظریفه عضو دفتر سیاسی جبه دمکراتیک برای ازادی فلسطین نیز در موضعگیری نسبت به جنایت صهیونیست ها علیه اماکن مقدس اسلامی فلسطین گفت: ملت ما هر زمان برای دفاع از مسجد الاقصی آماده است.

به گفته وی متاسفانه دولت های اسلامی به موضوع دیگری سرگرم هستند و مهمترین مسئله امت اسلامی را فراموش کرده اند.

این فعال سیاسی فلسطینی از اتحادیه عرب خواست تا برای اتخاذ تصمیمی عملی جهت رویارویی با اهانت جدید صهیونیستها جلسه اضطراری تشکیل دهند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است