منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۰
شناسه خبر: 202571
گروه :خبر
anjir

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بشاگرد از آغاز برداشت هشت تن محصول انجیر از سطح 4 هکتار از باغات این شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از بشاگرد نیوز، محمد احمدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بشاگرد از برداشت ۸ تن محصول انجیر در این شهرستان خبر داد.

 

احمدی با اعلام این خبر گفت: سطح کشت درخت انجیر در شهرستان بشاگرد ۴ هکتار است که پیش بینی می شود در هر هکتار ۲ تن برداشت شود.

 

وی افزود: زمان برداشت انجیر بشاگرد از اول تیرماه تا نیمه دوم مردادماه ادامه دارد و قیمت فروش این محصول سر مزارع هر کیلو به ۳ هزار تومان می رسد.

 

مدیر جهاد کشاورزی بشاگرد گفت: کاشت درخت انجیر به صورت قلمه و پاجوش زودتر به بلوغ می رسد که در این روش طی مدت ۴ سال به ثمر می رسد.

 

محمد احمدی اظهار داشت: درخت انجیر با توجه به شرایط آب و هوای شهرستان بشاگرد این محصول از کیفیت بالایی برخوردار است که مورد استقبال کشاورزان قرار گرفته است.

 

وی گفت: میوه انجیر علاوه بر خواص غذایی بالای خود، مسلمانان این میوه را به عنوان یک میوه بهشتی یاد می کنند و از ارزش و جایگاه بالایی برخوردار است.

 

انتهای پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است