منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۷
شناسه خبر: 271167
گروه :خبر
کنار (2)

کنار؛ درختی که از میوه تا برگ آن همه جوره مورد استفاده مردم بشاگرد قرار می گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  بشاگرد نیوز، باتوجه به بارندگی های فصلی بخصوص فصل تابستان در بشاگرد علاوه بر زیبایی طبیعت، فراورده های کوهی مانند میوه های وحشی، گیاهان دارویی را نیز داد.

رویش خدادای درختان و گیاهان مختلف دارویی در دل کوه های این شهرستان می تواند فرصتی برای اشتغالزایی باشد؛ هر فصل متناسب با شرایط آب و هوایی محصول کوهی خاصی برداشت می شود.

درخت کنار یکی از فراورده های کوهی در دل کوه های بشاگرد رویش می کند که این روزها فروش آن در بازار شهرهای سردشت و گوهران به چشم می خورد و برداشت این میوه خدادادی از نیمه دوم پاییز تا نیمه اول فصل زمستان ادامه دارد.

گفتنی است به دلیل وجود کوه های متعدد و بخصوص کوهای بخش گوهران و آب و هوای خشک و مرطوب محل مناسب برای رویش انواع درختان و گیاهان و فراوردهای کوهی است که یکی از نعمت های خدادادی رویش درخت کنار می باشد و انسان در رویش آنها هم نقش ندارد و بدون شک وجود گیاهان و میوه های دارویی در کوه های این منطقه فرصتی مناسب برای اشتغالزایی فراهم می کند و در هر فصل متناسب به شرایط آب و هوا یک یا چند محصول کوهی خاص در بشاگرد برداشت و روانه بازار می شود.

مردم بشاگرد علاقه زیادی به میوه ها و گیاهان کوهی دارند به طوری که در گذشته مردم از این گونه های کوهی مصارف دارویی و خاصیت های مختلف مورد استفاده خود قرار داده اند.

کنار (1)

طعم میوه کنار بسیار خوشمزه است که از گذشته تا امروزه مورد استفاده مردم قرار گرفته است، این میوه کوهی به سه شکل سبز، زرد و قرمز رنگ وجود دارد و دارای هسته بسیار ریز می باشد.

کنار یک فراورده بسیار با ارزش در بین مردم شهرستان بشاگرد است به گونه ای که در اکثر حیاط خانه ها این درخت وجود دارد.

درخت کنار همه جوره مورد استفاده قرار می گیرد از جمله برگ آن “سدر” برای برخی بیماری های، شستوشوی و استفاده احشام، جوب درخت کنار به عنوان یکی از بهترین نوع ذغال استفاده می شود و میوه آن که بسیار خوشمزه است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است