منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۵
شناسه خبر: 255143
گروه :خبر
برداشت هندوانه1
 

مسئول زراعت جهاد کشاورزی جاسک:

آغاز برداشت هندوانه شب یلدا در شهرستان جاسک

مسئول زراعت جهاد کشاورزی جاسک از برداشت هندوانه خارج از فصل به منظور تامین نیاز به این محصول در شب یلدا از اراضی زراعی دهستان سورک بخش لیردف این شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از مکران نیوز   غلامحسین دهقان، مسئول زراعت جهاد کشاورزی جاسک اظهار کرد:شهرستان جاسک با اقلیم مناسب و آب و هوای منحصر به فرد و خاک حاصلخیز، مستعد کاشت انواع محصولات خارج از فصل به ویژه صیفی جات و هندوانه است.

وی با اشاره به اینکه 20 تن هندوانه از هر هکتار برداشت می شود، افزود: پیش بینی می شود که از سطح 40 هکتار زمین زیر کشت، 800تن هندوانه خارج از فصل به منظور تامین نیاز به این محصول در شب یلدا برداشت شود.

دهقان افزود:ارقام کشت شده شامل کریمسون و چارلستون گری  است.

مسئول زراعت جهاد کشاورزی جاسک ادامه داد: این محصول جالیزی علاوه بر تامین نیاز شهرستان و استان،به استان های تهران، اصفهان و فارس صادر می شود.

وی با بیان اینکه بیشترین زمین زیر کشت هندوانه خارج از فصل جاسک در بخش لیردف وجود دارد اظهار داشت: برداشت این محصول زمینه اشتغال 150نفر را به صورت مستقیم و غیر مستقیم فراهم کرده است.

 

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی