منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۶
شناسه خبر: 284966
گروه :خبر
هندوانه

مدیر جهاد کشاورزی جاسک گفت:برداشت محصول هندوانه خارج از فصل از سطح مزارع این شهرستان آغاز شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛مختار حدیدی مدیر جهاد کشاورزی جاسک در گفتگو با مکران نیوز اظهار کرد: برداشت محصول هندوانه خارج از فصل از زمینهای این شهرستان آغاز شده است و تا پایان اردیبهشت ماه ادامه دارد.

 

وی افزود:سطح زیر کشت هندوانه در جاسک بالغ بر 2000 هکتار می باشد و به طور میانگین از هر هکتار ۴۰ تن هندوانه برداشت می‌شود که پیش بینی شده تا پایان فصل برداشت 80 هزار تن از سطح مزارع برداشت به دست آید.

 

حدیدی با بیان اینکه در فرآیند تولید هندوانه منطقه برای 80 نفر به صورت مستقیم  و 200 غیر مستقیم اشتغالزایی صورت می‌گیرد، تصریح کرد: محصول برداشت شده علاوه بر مصرف در داخل استان هرمزگان به استان های فارس،یزد و تهران صادر می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: کشت این محصول در اراضی دهستان سورک، جگین و جاسک کهنه هر ساله در این فصل صورت می‌گیرد و ارقام کشت شده از نوع تاکی ، بیزی ، نیاگارا و میکادو می باشد.

 

مدیر جهاد کشاورزی جاسک ، افزود: شهرستان جاسک با وسعت ۱۱ هزار کیلو متر مربع یکی از قطب های مهم کشاورزی استان بوده و به لحاظ داشتن منابع آب شیرین و وجود سد جگین نقش بسزایی در تولید محصولات زراعی و باغی را دارد سطح زیر کشت این شهرستان در حال حاضر ۵۰۰۰ هکتار است که در صورت سرمایه گذاری می توان آن را افزایش داد.

 

انتهای پیام/

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی