منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۳
شناسه خبر: 358286
گروه :خبر
4_8505300300_l600

مدیر امور باغبانی هرمزگان اظهار کرد:با اشاره به آغاز برداشت پیارم خرمای تجاری هرمزگان 40 درصد از محصولات تولید شده به خارج از کشور صادر می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛مسعود گرگیج مدیر امور باغبانی هرمزگان با اشاره به آغاز برداشت خرمای تجاری هرمزگان پیارم ،گفت:سلطان خرماها پیارم وارد بازار می شود وسطح زیرکشت نخلستانهای پیارم در استان 2هزار و 100 هکتار است و پیش بینی می شود از این سطح 8هزار تن محصول برداشت شود.

وی افزود : به دلیل توسعه سطوح زیرکشت از طریق تامین نهال کشت بافت ، تغذیه مناسب ، بارورشدن نهال های سنوات قبل و رعایت بهداشت تولید، امسال نسبت به سال قبل 15درصد افزایش دارد.

مدیر امور باغبانی هرمزگان با اشاره به اینکه 90درصد خرمای درجه یک استان در شهرستان حاجی آباد تولید می شود اظهار کرد : محصولات تولید شده علاوه بر تامین نیاز داخلی استان به استانهای مختلف کشور فرستاده می شود.

گرگیج خاطر نشان کرد : 40درصد محصولات تولید شده به ارزش تقریبی 15میلیون دلار به کشورهای هدف از جمله استرالیا ، کانادا، ژاپن ، نیوزلند ، آفریقای جنوبی ، ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می شود.

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی