منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۰۳
شناسه خبر: 361762
گروه :خبر
img_0458

رئیس اداره آموزش و پرورش حاجی آباد از اعزام 44 دانش‌آموز بسیجی این شهرستان به اردوی راهیان نور مناطق جنگی جنوب کشور خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حسین اسماعیلی در حاشیه مراسم بدرقه اعزام 44 دانش‌آموز بسیجی دختر شهرستان حاجی اباد به اردوی راهیان نور جنوب کشور در گفت‌وگو با خبرنگار پیارم اظهار داشت: دانش‌آموزان دختر مقطع دوم دبیرستان با همکاری آموزش و پرورش و بسیج دانش‌آموزی ناحیه مقاومت بسیج حاجی اباد به مدت پنج روز به اردوی عملی آمادگی دفاعی به مناطق جنگی جنوب کشور اعزام شدند.

وی افزود: هدف از اعزام این دانش‌آموزان آشنایی آنها با مناطق جنگی است که رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس جانانه جنگیدند و از خاک میهن اسلامی دفاع کردند و همچنین ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از اهداف دیگر این اردوها می‌باشد.

رئیس اداره آموزش و پرورش حاجی اباد تصریح کرد: راهیان نور سرزمینی با مقیاسی کوچکتر و با همان ویژگی‌های کربلاست و در این کربلا با اقتدا به امام حسین(ع) و در ادامه راه ایشان تعدادی از بهترین جوانان این مرز و بوم شهید شدند.

اسماعیلی تصریح کرد: جوانان ما در جبهه‌های حق علیه باطل یک کار عاشورایی دیگر را رقم زدند و این فرزندان ایران اسلامی امروز به این سرزمین می‌روند تا با زندگی همت‌ها، باکری‌ها و خرازی‌ها آشنا شوند.
وی افزود: جنگ دشمنان امروز، جنگ نرم و هدف گرفتن اعتقادات و فرهنگ جوانان این مرز و بوم است و ما باید تلاش کنیم تا با انجام برنامه‌های فرهنگی اثربخش این توطئه دشمنان را خنثی کنیم.

فرمانده سپاه شهرستان حاجی آباددر ادامه اظهار داشت: فلسفه برگزاری اردوهای راهیان نور درس آمادگی دفاعی، آشنایی نسل جوان با فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع و جهاد است و این بسیار اهمیت دارد که نوجوان و جوان ما از نزدیک این موضوع را لمس کند.

فرمانده سپاه شهرستان حاجی آبادی خاطرنشان کرد: دشمنان از فرهنگ شهادت ما که سرچشمه از قیام حسینی دارد، وحشت دارند و تلاش می‌کنند این را کم‏رنگ و محو کنند و ما باید نگذاریم و این تلاش‌ها برای همین است.
امیری کیا دلبستگی جوانان به ارزش های انقلاب اسلامی به ویژه دوران دفاع مقدس را ضامن بقای نظام مقدس جمهوری اسلامی برشمرد و افزود: همچون سال های گذشته با هدف عمق بخشی به آگاهی های نسل جوان در مورد وقایع دفاع مقدس و انتقال به نسل جدید، تحکیم پیوند ارزشی و فرهنگی نسل جوان دوران دفاع مقدس با نسل امروز باید به وسیله برنامه های فرهنگی، مذهبی، بصیرت افزایی هویت بیشتری ببخشیم.

امیری کیا نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا و رزمندگان دوران دفاع مقدس، ترویج فرهنگ رشادت و از خود گذشتی و شهادت و آشنایی با روحیه مقاومت و تجدید میثاق دانش‌آموزان با آرمان‌های شهدا و امام راحل را از جمله اهداف این اردوها برشمرد.

به گفته وی، دانش‌آموزان باید در کنار سنگر علم و پیشرفت، ارزش‌های اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و آرمان‌های شهدا و رزمندگان و امام راحل را حفظ کنند.

فرمانده سپاه حاجی آباد افزود: انتقال ارزش‌های خلق شده در دوران دفاع مقدس تأثیر انکارناپذیر و بسزایی در انتقال فرهنگ جهاد و شهادت دارد.

وی اظهار کرد: دشمنان همواره در عرصه‌های مختلف و به ویژه جنگ نرم در حال تخریب اذهان جوانان و نوجوانان ما هستند و این اردوها و ترویج روحیه شهادت‌طلبی تحقق اهداف آنان را ممانعت می‌کند.
وی در پایان یادآور شد: در این سرزمین نور هنوز بوی شهدای به مشام می‌رسد و فضا را همیشه عطرآگین کردند و این یک سفر مقدس و معنوی است.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور