منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۸
شناسه خبر: 301975
گروه :خبر
hormoz

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری از آغاز ارائه بن‌کارت خرید کالای ایرانی به بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشور خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ محمود اسلامیان در نشست خبری امروز خود اظهار داشت: با توجه به انعقاد تفاهمنامه در اسفند سال گذشته با بانک صادرات، بازنشستگان کشوری می‌توانند تا 4 برابر حقوق دریافتی خود و تا سقف 6 میلیون تومان از شعب بانک صادرات بن خرید کالا دریافت کنند؛ کارمزد این تسهیلات 12 درصد و بازپرداخت آن 24 ماهه است.

وی ادامه داد: سال گذشته با کسری بودجه 2800 میلیارد تومانی مواجه بودیم و همین موضوع باعث شد پرداخت حقوق اسفندماه بازنشستگان به تاخیر بیفتد البته خوشبختانه در روز 27 اسفند با دستور مستقیم رئیس جمهور و تخصیص اعتبار هزار میلیارد تومانی حقوق بازنشستگان در روز 28 اسفند پرداخت شد و عیدی آنان نیز در بهمن‌ماه پرداخت شده بود.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری، با اشاره به بحث اقتصادی شرکت‌های وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری افزود: تلاش کردیم تا ساماندهی جدید در ساختار شرکت‌ها میزان سود آنها را افزایش دهیم سود این شرکت‌ها در سال 92، 800 میلیارد تومان بود که در سال 93 به 1200 میلیارد تومان رسید و در سال 94 به 1500 میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

اسلامیان خاطر نشان کرد: پرداخت‌ها به بازنشستگان برای 14 استان به صورت مستقیم است و تلاش می‌کنیم در سال 95 این پرداخت‌ها به سایر بازنشستگان در سایر استان‌ها نیز به صورت مستقیم انجام شود.

وی همچنین از انجام مراحل اجرایی افزایش سقف بیمه عمر از 3 میلیون به 5 میلیون تومان در دولت خبر داد و گفت: یکی از خدمات این صندوق به بازنشستگان برگزاری تورهای سیاحتی و زیارتی است که از سال گذشته عتبات نیز به این سفرها اضافه شد.در سال های قبل به دلیل محدودیت بودجه هر بازنشسته فقط دوبار می‌توانست از تسهیلات سفر استفاده کند اما از سال جدید کمک هزینه این سفرها برای هر فرد از 250 هزار تومان به 300 هزار تومان و برای سفر عتبات به دو برابر یعنی 600 هزار تومان افزایش یافته است.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری، همچنین گفت: قرار بر این است که افزایش حقوق بازنشستگان با نرخ تورم تناسب داشته باشد اما در 8 سال دولت قبل این اتفاق نیفتاد و نتیجه آن کاهش 67 درصدی قدرت خرید بازنشستگان بود اما تلاش کردیم در سال 93 و 94 این روند اصلاح شود تا آنجا که در سال 93 تورم حدود 15 درصد و افزایش حقوق بازنشستگان 20 درصد و در سال 94 تورم 14 درصد و افزیاش حقوق 15 درصد انجام شد.

اسلامیان با اشاره به اینکه کف پرداخت حقوق در صندوق بازنشستگی کشوری به بازنشسته‌ها 750 هزار تومان است گفت: طرحی ارائه شده که بتوانیم به صورت پلکانی کف حقوق را بالا ببریم و این رقم به حدود 900 هزار تومان تا یک میلیون تومان برسد البته این موضوع بستگی به بودجه کل کشور و صندوق بازنشستگی کشوری دارد.

وی افزود: افزایش حقوق به محض اعلام مصوبه هیئت وزیران اعمال می‌شود و طی دو سال گذشته در فروردین ماه صورت گرفته است اما امسال باید تا زمان تصویب بودجه در مجلس و اعلام مصوبه هیئت وزیران منتظر بمانیم که احیانا از اواخر اردیبهشت‌ماه اعمال می‌شود. امسال برای اولین سال هدف این است که افزایش میانگین حقوق 12 درصد باشد اما برای حقوق زیر یک میلیون و 500 هزار تومان به 2 صورت افزایش داشته باشیم. یعنی کف حقوق به صورت پلکانی علاوه بر 12 درصد افزایش داشته باشد.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری، همچنین گفت: کل بودجه‌ای که برای سال 95 صندوق بازنشستگی کشوری در نظر گرفته شده 19 هزار و 700 میلیارد تومان است اما پیشنهاد ما 22 هزار و 700 میلیارد تومان بوده است.

اسلامیان در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه بازنشستگان برخی دستگاه‌ها مانند مخابرات و راه‌آهن هنوز عیدی خود را دریافت نکرده‌اند تصریح کرد: عیدی بازنشستگان این دستگاه‌ها از محل اعتبارات خود دستگاه است که چک آن را در اختیار صندوق بازنشستگی کشوری قرار می‌دهند و ما مبالغ را به حساب بازنشستگان آنها واریز می‌کنیم این دو دستگاه هنوز چک مبلغ عیدی را به صندوق نداده‌اند و مبلغ عیدی بازنشستگان آنها برای هر دستگاه حدود 27 میلیارد تومان است.

وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص بیمه تکمیلی و پرداخت هزینه درمان برای بیماران خاص مجموعه هدف این صندوق، گفت: سال گذشته برای بیمه تکمیلی 600 میلیارد تومان از اعتبارات داخلی صندوق و 400 میلیارد تومان از آورده‌های بیمه‌شدگان در نظر گرفته شد و همچنین کمیته‌ای برای رسیدگی به وضعیت بیماران خاص نیز تشکیل شد که حتی‌الامکان در پرداخت هزینه‌های درمانی به این افراد کمک شود. هزینه درمانی این افراد بسیار زیاد است در نتیجه ما نمی‌توانیم بدون سقف به آنها کمک کنیم. سقف پرداختی ما در این زمینه 14 میلیون تومان است اما در برخی موارد پرداخت 28 میلیون تومانی نیز داشته‌ایم.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه ممکن است امسال نیز با توجه به کسری بودجه این صندوق مشکلی در پرداختی بازنشستگان صورت گرفت گفت: امسال نیز حدود 2800 میلیارد تومان کسری بودجه داریم اما امیدواریم مانند سال 94 پرداخت‌ها بدون تاخیر باشد ضمن اینکه محل منابع این صندوق از 3 ناحیه کسورات شاغلین، سود شرکت‌های وابسته به صندوق و کمک دولتی است.

اسلامیان در پایان در خصوص بازنشستگی پیش از موعد نیز گفت: هر تصمیم در صندوق‌های بازنشستگی با عملکرد اینچنینی باید با محاسبات اکچواری انجام شود چرا که این صندوق‌ها مانند بانک هستند و محاسبات مالی برای آنها تعیین‌کننده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی