منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۷
شناسه خبر: 211460
گروه :خبر
صمصامپور_27170

رئیس بنیاد نخبگان استان هرمزگان بابیان اینکه در استان بیش از 60 نفر استعداد برتر وجود دارد، اظهار کرد: اکثر افراد تحت پوشش بنیاد نخبگان هرمزگان در طیف آغازگران و آینده سازان هستند.

داوودصمصام پور ،رئیس بنیاد نخبگان استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با بیان اینکه نخبه باید صاحب اثر در زمینه ای خاص باشد،گفت:نخبه فردی برجسته و کارآمد با اثرگذاری بارز در خلق و گسترش علم ، فقناوری ، هنر، ادب، هنر والای کشور در چهارچوب ارزش های اسلامی که لازم است ویژگی هایی نظیر بهره مندی از هوش ، خلاقیت و انگیزه است واجب خبرگی و تخصص دو حوزه های خاص ، دارای اثرگذاری بی بدیل یا کم بدیل در اجتماع تخصص خود و در چهارچوب گفتمان نظام اسلامی باشد.

 

وی بیان داشت: صاحب استعداد فردی است که هنوز به شرایط نخبگی دست نیافته اند و مستلزم فرایند هدایت و توانمندسازی برای کسب خبرگی و نهایت اثرگذاری برمحیط است که دانشجویان می توانند در گروه متعادل برتر قرار گیرند.

 

صمصام پور  با اشاره به اینکه آمار نخبگان شناور است،اظهار کرد: بر اساس آخرین آمار در کل کشور  16 هزار نفر شناسایی شدند که تحت پوشش بنیاد هستند که از این تعداد تنها 100  نفر سرآمد دارد و ما بقی صاحبان استعداد برتر هست و به مرحله اثرگذار نرسیدند.

 

وی تصریح کرد: هدف از تشکیل بنیاد برنامه ریزی و سیاست گذاری برای شناسایی، هدایت، حمایت مادی و معنوی، جذب، حفظ و به کارگیری ، پشنیبانی در راستای ارتفاع تولید علم، فناوری و توسعه علمی متوازن کشور و جایگاه برتر علمی فناوری و اقتصادی در منطقه براساس سند چشم انداز کشور در افق 1404 است.

 

رئیس بنیاد نخبگان استان هرمزگان با بیان اینکه غالب استعداد برتر در کسانی شهرها قرار دارند در تهران ، فارس ، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی قرار دارند،افزود:در حوزه های نخبگان اگر افراد پویایی خود را حفظ کنند تحت پوشش قرار می گیرند و در غیر صورت از تحت پوشش خارج می شود.

 

وی با اشاره تعداد نخبگان استان هرمزگان تصریح کرد:با توجه به نسبت جمعیت در استان بالای 60 نفر استعداد برتر وجود دارد که به تفکیک جنسیت این نسبت را یک سوم خانم ها و ما بقی آقایان را تشکیل می دهند که قریب به 40 درصد در مقطع دانشجوی دکتری هستند و مابقی در رده دیپلم و کارشناسی هستند.

 

صمصام پور تاکید کرد:طیف استعداد برتر و نخبگان در سه دسته آغازگران،  آینده سازان و سرآمدان قرار می گیرند که اکثریت افراد تحت پوشش بنیاد نخبگان هرمزگان در طیف آغازگران و آینده سازان هستند.

 
وی با بیان اینکه وظیفه بنیاد نخبه گزینی و نخبه پروری در مراکز علمی و آموزشی است، عنوان کرد:افراد تحت پوشش بنیاد اقدامات توانمند سازی متناسب با نوع و جنس نخبگی دریافت می کنندو براساس آیین نامه های بنیاد واحد در این راستا شیوه نامه اعطای جایزه تحصیلی متناسب با توانمندی و استعداد دانشجو تعلق می گیرد.

 

 

صمصام پور بیان داشت:کسب رتبه برتر المپیادهای دانش آموزی ملی و جهانی،  کسب رتبه برتر در آزمون های سراسری ورودی کشور، کسب رتبه برتر المپاد دانشجویی ، کسب رتبه برتر را آزمونهای سراسری علوم پزشکی کشور اعم از آزمون جامع پیش کارورزی ، دستیاری در رشته پزشکی ، دندان پزشکی ، داروسازی و دستیاری فوق تخصصی پزشکی یا کسب عنوان دانشجویی ممتاز دانشگاها ، کسب عنوان دانشجوی نمونه کشوری برگزیده شدن در جشنواره علمی پژوهشی فن آوری مورد تایید می باشند.

 

 
وی با بیان اینکه نخبگان متناسب به زمینه فعالیتشان نیاز های متفاوت و متناسب با نوع و جنس نخبگی دارند که مورد حمایت های مادی و معنوی قرار می گیرند،تصریح کرد:اساس نخبه شناسی براساس خود اظهاری به اساس رسانه ای دیداری و شنیداری اقدام به معرفی می کنند و حمایت الکترونیکی و تعریف شده است

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی