منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰
شناسه خبر: 350269
گروه :خبر
IMG14375465

شبکه های اجتماعی این روزها در کانون توجه کاربران شبکه های جهانی اینترنت قرار گرفته اند، این گونه پایگاه ها بر مبنای تشکیلات آنلاین فعالیت می کنند و هر کدام دسته ای از کاربران اینترنتی با ویژگی خاص را گرد هم می آورند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛این روزها بازار استفاده ازشبکه اجتماعی چنان داغ است که گاه افراد ساعات طولانی را در این شبکه ها به سر برده و علیرغم حضور فیزیکی در خانه و کنار  خانواده گویی در دنیایی دیگر سیر می کنند که سرشار از تهدید و آسیب است.

یکی از جرایم رایانه ای ناشناخته وپر خطر امروزی سرقت هویت ویا جعل هویت می باشد،جرم مذ کور به عنوان یکی از اعمال مقدم ومنشا و به عبارتی یکی از جرایم ما نع به شمار می آید حال اینکه معنا و مفهوم جرم مذکور چیست ؟ و چه اقدامات ملی وبین المللی در مورد این جرم صورت گرفته است ؟ واینکه آیا میتوان مقررات سنتی را در فضای مجازی نیز قابل اعمال دانست یا خیر؟ مقاله حاضر به برسی آن می پردازد.

سرقت هویت در فضای مجازی – جعل هویت شخصی دیگراست که درحوزه آنلاین اینکارمی‌تواندباسرقت اطلاعات مالی یاهویتی قربانی نظیرایمیل یاشماره‌های شناسایی هویتی صورت بگیرد؛ اطلاعاتی که به جاعل در جای زدن خود به جای قربانی کمک کند

شبکه های اجتماعی به عنوان یک ابزار هیچ مشکلی ندارند اما آنچه موجب می شود این شبکه ها امروز منشاء تهدید باشند و نه فرصت، محتوا و آسیب های اعتیاد به شبکه های اجتماعی است.

جایی که به مرور ارزش های فکری یک نفر در قالب جنگ نرم عوض می شود و در تعارض با جامعه ایرانی حرکت می کند. هرچند این دلیل برای تهدید آمیز بودن این شبکه ها کفایت نمی کند اما عوارض تربیتی، اخلاقی، امنیتی، و جسمانی که اعتیاد به شبکه های مجازی ایجاد می کنند نیز از جمله تهدیدات ایت ابزار به ظاهر مفید است.

شبکه های اجتماعی این روزها در کانون توجه کاربران شبکه های جهانی اینترنت قرار گرفته اند، این گونه پایگاه ها بر مبنای تشکیلات آنلاین فعالیت می کنند و هر کدام دسته ای از کاربران اینترنتی با ویژگی خاص را گرد هم می آورند.

شبکه های اجتماعی را گونه ای از رسانه های اجتماعی می دانند که امکان دستیابی به شکل جدیدی از برقراری ارتباط و به اشتراک گذاری محتوا در اینترنت را فراهم آورده اند.

از ابتدای راه اندازی فتا در استان هرمزگان تا کنون 84درصد کشف جرائم در حوزه جعل هویت در شبکه ها اجتماعی بوده است و همچنین در 6 ماهه نخست سال 94 ، 37/5 درصد کشف و در 6 ماهه اول سال جاری 100 درصد کشف نموده است.

یادمان باشد که اعلام هویت درست و حقیقی در فضای اینترنت ، علاوه بر این که به اعتماد دیگران ، در هم تنیدگی بیش تر و امن شدن جامعه ی مجازی منجر می شود ، به خودِ ما نیز کمک می کند تا اطرافیان حقیقی را سریع تر بیابیم و کنترل بیش تری بر روابط مجازی خود داشته باشیم .

لذا پیشنهاد می گردد :

– در شبکه‌های اجتماعی حتما مراقب دوستان خود باشید و هر چند وقت یک بار نگاهی به فهرست دوستان خود بیندازید. بسیاری از این دوستان در پستو منتظرند تا اطلاعاتی هویتی ‌از شما درز کند و از آن ‌‌نهایت استفاده را ببرند

– به جای اشتراک به صورت خصوصی به فرد یا افراد مورد نظر نشان بدهید.

– محدود نمودن کودکان به دسترسی شبکه‌های اجتماعی

– عدم استفاده از نام واقعی در شبکه های اجتماعی

– برای ارسال اطلاعات شخصی خود به شبکه های اجتماعی در فضای مجازی اعتماد نکنید.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر