منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۴ - ۹:۳۷
شناسه خبر: 202498
گروه :خبر
۲۰۱۵۰۷۱۳_۱۸۵۳۳۴

مدیرکل ستاد دیه استان هرمزگان گفت: پیشگیری از اسیب های اجتماعی تهدید کننده خانواده زندان زدایی گسترش فرهنگ نوع دوستی و مشارکت مردم در کارهای خداپسندانه ازاهداف ستاد دیه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به  نقل از  پیارم، مرادی رئیس ستاد دیه استان هرمزگان گفت : کاهش هزینه های زندانیان گسترش فرهنگ نوع دوستی و مشارکت مردم در کارهای خداپسندانه ازاهداف ستاد دیه است که ما در همین جشن های گلریزان و کمک هایی که در طول سال به ستاد دیه واریز می کنند در همین راستا استفاده می کنیم و همین فرهنگ نوع دوستی مردم است که کمک بزرگی برای آزاد سازی زندانیان که جرائم غیر عمد دارند می باشد.

 
وی در ادامه افزود: پنجاه درصد از زندانیان ما مهریه است ما حدود هشت هزارو صد زندانی در سطح کشور داریم و دویست و شصت مورد جشن گلریزان هم در سطح کشور پیش بینی شده است ، که در استان هرمزگان یازده جشن گلریزان داشتیم از این هشت هزار تا زندانی نزدیک به دویست و هشتاد و یک نفرش بخاطر مهریه نامعقول است .

 
مرادی در ادامه یادآور شد: ما در سال 93 حدود صد و نود و یک زندانی را از زندان آزاد کردیم با مبلغ بدهی صد و نودو هفت میلیارد ریال و در این سه ماهه اول سال هم 42 زندانی آزاد کردیم با مبلغ بدهی 56 میلیارد ریال و هم اکنون هم 95 زندانی داریم که بالای 48 ملیارد ریال بدهی دارند ما در شهرستان حاجی آباد سه زندانی آزاد کردیم که هرسه دیه بودند و بدهی آنها سه میلیاردو صد شصت و هشت میلیون ریال که 184 میلیون تومان از اولیای دم تخفیف گرفتیم و مابقی را ستاد دیه با 112 میلیون تومان کمک بلاعوض که جمع آوری شده بودند پرداخت شد.

 

وی  افزود : در حال حاضر هم یک زندانی مهریه ای در سال 94 که 49 میلیون بدهی آن بود آزاد کردیم دو زندانی داریم یک مهریه 75 میلیون تومان و دیه 165میلیون تومان در حال تحمل کیفری در زندان می باشند که پرونده این دو عزیز در دستور کار قرار دارد.

 

اصغر جهانگیری فرماندار شهرستان حاجی آباد در جلسه ستاد دیه شهرستان حاجی آباد گفت: در بسیاری مواقع افراد جامعه بنا به دلایل ناخواسته و غیر عمد جرم‌هایی را انجام می‌دهند که بران خسارات برای آن‌ها بسیار مشکل بوده و دست به دامان دولت و مردم می‌شود.

 
وی افزود: دین مبین اسلامی دست‌گیری از نیازمندان و انفاق در راه خدا را به مسلمانان و مردم جامعه توصیه و آن‌ها را به همکاری و برطرف کردن نیازهای یکدیگر سفارش فرموده است.

 
رئیس دادگستری حاجی آباد نیز در این جلسه با اشاره لزوم تقویت ستادهای مردمی گفت: یکی از مواردی که باید با جدیت بیشتری در جامعه پیگیری شود ترویج راه‌های پیشگیری از وقوع جرم و جنایت بوده است.

 
روح الامینی رئیس دادگستری شهرستان حاجی آباد در این جلسه با تاکید بر زندان زدایی از جرایم مالی بویژه دیه، گفت: در این خصوص باید به دنبال راهکاهایی بود که افراد به خاطر بدهی مالی دیه به زندان نروند؛ چراکه زندان چاره کار نیست و نمی توان با زندانی نمودن وی این مشکل را حل نمود.

 
وی افزود: همچنین با زندانی شدن وی نه تنها خود فرد، بلکه خانواده وی نیز با مشکلات دیگری مواجه می شوند که می تواند عواقب نامناسبی در جامعه داشته باشد.
بر اساس این گزارش این جلسه با حضور فرماندار، رئیس دادگاه عمومی، شهردار و رئیس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان شهرستان حاجی آباد جلسه ستاد دیه شهرستان حاجی آباد در فرمانداری برگزار شد.

 

 

انتهای پیام /س

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است