منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۴۱
شناسه خبر: 359029
گروه :خبر
img17344b192

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان هرمزگان اظهار کرد: اکثر افرادی که دچار آسیب های اجتماعی می شوند گروه سنی 15 تا 29 سال می باشند که مهارت های لازم را از خانواده ها و نهادهای آموزشی تزریق نشد و این فرد با این آسیب ها وارد جامعه می شود.

مهدی بهرامی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به آسیب های اجتماعی در استان هرمزگان گفت: هر چیزی که فرد را از حالت تعادل خارج می کند آسیب محسوب می شود، با توجه به فناوری هایی که جامعه و سرعت تغییرات در حوزه فناوری و علمی که در جامعه ایجاد می شود، هم می تواند به نوعی خوب و هم بد باشد. تحقیقاتی که ما در این خصوص داریم به نقطه ای رسیدیم که روایتگر آشفتگی در نظام خانواده است، در واقع خانواده های ما از حالت تعادل خارج شدند و مهارت هایی که باید با آن فناوری را کنترل کنند در خانواده ها موجود نیست.

وی با بیان وظایف سازمان ها و نهادهای آموزشی برای آموزش این مهارت ها در این حوزه تصریح کرد: این نهادهای آموزشی می تواند آموزش پرورش، دانشگاه، مساجد، سازمان های فرهنگی اجتماعی، رسانه ها و اصحاب رسانه باشد. اگر بتوانیم شاخص های عدم تعادل که باعث انحراف  و آشفتگی در حوزه ی اجتماعی مخصوصا خانواده می شوند شناسایی کنیم، تا توانیم با آموزش و تصمیم گیری مناسب از این آسیب ها جلوگیری کنیم.

بهرامی با اشاره مطالعات انجام شده در حوزه خانواده، افزود: یکی از اصلی ترین مشکلات خانواده ها سن بلوغ جوانان آنها است، اگر خانواده نتواند فرزندان را در این سن با دادن یک سری اطلاعات به صورت مناسب کنترل  کند، نوجوان و جوان این اطلاعات را از جاهای دیگر کسب می کنند، این اطلاعات را ممکن است از اینترنت، دوستان، گروه همسالان و فضای مجازی بگیرد و همه ی اینها در این حوزه هم قرار می گیرد و علت دچار آسیب شدن جوان این است که فرد قدرت تجزیه و تحلیل را ندارد و این اطلاعات را خام وارد سیستم فکری خود کرده و فعلی را انجام می دهد که باب میل شخص نیست. انجام دادن این فعل باعث اتفاق افتادن جرایم می شود.

وی در ادامه با اشاره به سن آسیب اجتماعی عنوان کرد: تقریبا اکثر افرادی که دچار آسیب های اجتماعی می شوند گروه سنی 15 تا 29 سال می باشند که مهارت های لازم را از خانواده ها و نهادهای آموزشی تزریق نشد و این فرد با این آسیب ها وارد جامعه می شود. ما نمی توانیم از فناوری جلوگیری کنیم اما می توانیم فناوری را مدیریت کنیم و به خانواده ها آموزش دهیم.

معاون حوزه معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان با بیان چگونگی آموزش به خانواده ها و افراد اذعان داشت: آموزش باید آهسته و پیوسته و هدفمند باشد و بر اساس اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تعریف شوند. ما باید در جامعه اجتماعی خود ضربه گیرهایی را ایجاد کنیم که سرعت بی تعادلی آسیب ها را کنترل کنیم.

بهرامی با بیان اینکه معاونت اجتماعی نیروی انتظامی سازمان های نگهداشت امنیت است، تاکید کرد: سازمان های دیگری برای تامین امنیت هستند و آن ها بسترهایی که باید در حوزه های ازدواج و اعتیاد و جرایم دیگر ایجاد شود و اگر آموزش داده نشود آن فرد مستعد جرم است و دچار آسیب می شود.

وی با اشاره به میزان جرم در بین افراد جامعه تاکید کرد: میزان جرم در جامعه ما تقریبا 2 تا  10 درصد است و تقریبا 90 درصد افراد جامعه مجرم نیستند اما در معرض آسیب هستند.

 

 

انتهای پیام/ م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند