منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۲
شناسه خبر: 286427
گروه :خبر
13940430000212_PhotoA

گزارش‌های رسانه‌ای حاکی از آن است که امارات نیروهای خود در یمن به عنوان بخشی از ائتلاف تحت رهبری عربستان را از این کشور خارج کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، برخی منابع یمنی روز چهارشنبه ادعا کرده‌اند امارات نیروهای زمینی خود را از یمن خارج کرده‌ است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس آمریکا گزارش داده، امارات عربی متحده ظرف یک روز سربازانش را از فرودگاه شهر عدن (جنوب یمن) را خارج کرده است.

منابع مورد استناد آسوشیتدپرس، به شرط عدم افشای نام با این رسانه گفت‌وگو کرده‌اند، چرا که مجاز به گفت‌وگو با رسانه‌ها نبوده‌اند.

امارات، یکی از شریکان کلیدی امارات در ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی است. این ائتلاف از ماه مارس سال گذشته، مواضع جنبش انصارالله در یمن را با هدف بازگرداندن قدرت به «عبد ربه منصور هادی»، رئیس‌جمهور مستعفی و متواری این کشور هدف حملات هوایی قرار داده است.

گفته می‌شود امارات از فعال‌ترین کشورهای این ائتلاف از لحاظ اعزام نیروی زمینی به یمن بوده و حدود 450 مزدور کلمبیایی را هم به جنگ در این کشور آورده است.

از زمان آغاز عملیات زمینی در یمن، ده‌ها نیروی اماراتی کشته شده‌اند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی