منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۷
شناسه خبر: 282596
گروه :خبر
13941125000051_PhotoA

اندیشکده آمریکایی در تحلیلی درباره آزادی شهر راهبردی حلب در سوریه و شکست تررویست ها و شورشیان این کشور نوشت: آزادی حلب شکست مهمی برای آمریکا و متحدان سنتی آن همچون ترکیه، عربستان سعودی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، اندیشکده آمریکایی «واشنگتن» در تحلیلی پیرامون  آزادی شهر راهبردی حلب در شمال غرب سوریه از دست شورشیان سوری نوشت: این امر شکست فوق‌العاده‌ای برای آمریکا و متحدان سنتی آن چون ترکیه، عربستان سعودی، قطر و اردن است.

«آندرو جی تبلر» از کارشناسان اندیشکده یاد شده در تحلیلی پیرامون عواقب آزادی این شهر و اثرات آن بر توازن قوا در عرصه جنگ  نوشت: این امر شکستی ویژه برای آمریکا و متحدان سنتی آن چون ترکیه، عربستان سعودی، قطر و اردن است. البته این مورد در مواجهه با حضور ایران و روسیه در سوریه نیز نوع شکستی محسوب می‌شود.

این تحلیلگر آمریکایی در ادامه عنوان داشت: این امر خسارتی عظیم  برای آمریکا و سیاست‌های خاورمیانه‌اش در مقابله با روسیه خواهد بود . در صورت وقوع این ماجرا مهاجران زیادی به شمال اروپا سرازیر شده و شاهد بحران مهاجرتی در اروپا خواهیم بود و این‌ها منجر به  قدرت گرفتن دولت‌های  راستگرای افراطی می‌شود که بسیار بیشتر با روسیه تا آمریکا دوست هستند.

این تحلیلگر آمریکایی افزود: فکر می‌کنم پیروزی در حلب منجر به تقویت مواضع سوریه در بخش غربی این کشور شده و البته این مورد به استثنا استان ادلب تا جنوب شهر حلب است. اما به طور اساسی ما شاهد حضور حکومت سوریه از حلب تا حما، حمص و دمشق خواهیم بود که موجب استحکام  مواضع دولتی و نیروهای ایران به ویژه می شود.  آزادی حلب این امکان را برای آن‌ها میسر می سازد تا به طور بالقوه با حرکت به مکان‌های دیگر به تهاجم خود ادامه داده  و مستقیم به استان ادلب رفته و سرانجام به سمت جنوب پیش بروند. البته تمامی این موارد ماه‌ها یا سال‌ها اجرای کاملش زمان می‌برد اما  فکر می‌کنم حکومت روسیه و سوری‌ها در حال نیل به این اهداف هستند. آن‌ها در پی راه حل کلی برای حل بحران سوریه با تمرکز بر دولت «بشار اسد» رییس جمهور این کشور هستند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد