منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۰
شناسه خبر: 272289
گروه :خبر
IMG17243350

کارشناس سیاسی هرمزگان گفت: انتخابات از اصلی ترین مکانیزهای تعیین کننده در سرنوشت جوامع بوده و نقش اساسی را ایفا می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ محمود دارابی کارشناس سیاسی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمزپرس؛ بابیان رعایت الزامات و معیارهای انتخاباتی اظهار کرد: انتخابات از اصلی ترین مکانیزهای تعیین کننده ای است که در سرنوشت هرکشوری نقش اساسی را ایفا می کند در حقیقت مشارکت مدنی و قانونی یک جامعه محسوب می شود.

 

کارشناس سیاسی استان تصریح کرد: الزامات انتخابات سالم باید از طرف همه افراد چه بعنوان فرد انتخاب شونده و چه انتخاب کننده رعایت شود لذا پذیرش نظام سیاسی و قانونی یکی از الزامات و معیارهایی است که انتخابات باید در چارچوب نظام سیاسی انجام شود افرادی که قوانین را نپذیرفته باشند به هیچ وجه نمی توانند مشارکت کنندگان خوبی به شمار بیایند.

 

دارابی با بیان اینکه قانون محوری از اصول دیگر انتخابات است و توسط افراد باید رعایت شود، افزود: آزادی از محوری ترین اصول انتخابات است که با توجه به این اصل داوطلبان و افراد باید بصورت آزادانه مشارکت فعالی داشته باشند و نباید ملاحظات سیاسی آزادی در انتخابات را محدود کند.

 

وی بیان کرد: رقابت و مشارکت دو روی یک سکه هستند و رقابت در انتخابات از اصول پذیرفته شده در هرجامعه ای است لذا این رقابت باید سالم و در چارچوب قوانین نظام جمهوری اسلامی باشد و باید به آن احترام بگذارند و با رعایت رفتار مدنی از هرگونه خشونت و نزاع به دور باشند و در برگزاری انتخابات محیط آرام و با ثباتی در جامعه ایجاد شود.

 

مدرس دانشگاههای استان گفت: قانون گذاری و نظارت برحسن اجرای قانون از وظایف افرادی است که وارد مجلس می شوند بنابراین نمایندگان منتخب علاوه بر الزامات ذکر شده توانمندی بالایی در زمینه قانون گذاری، سیاست گذاری، تدوین برنامه و استراتژی حاکم بر نظام جمهوری اسلامی را داشته باشند.

 

دارابی افزود: توانایی نظارتی بالا از دیگر وظایف نمایندگان است و از آنحایی که نماد بخش عمومی جامعه و ملت می باشند درخواستهای جامعه را باید دولتمردن و نیز خواسته های دولتمردان را نیز به مردم اطلاع دهند چون مجلس نه موسسه خصوصی و نه صرفا دولتی است بنابراین نباید با نیازها و خواسته های جامعه مقابله کنند.

 

وی تصریح کرد: رعایت قانون اساسی، التزام عملی و نظری به نظام جمهوری اسلامی،نداشتن سابقه کیفری و اشتهار به فساد و ملاحظه ای در کار نداشته باشند، منافع عمومی را بر منافع شخصی، حزبی و گروهی ارجح بدانند و خود را متعلق به شهر و منطقه خاصی ندانند.

 

کارشناس سیاسی استان خاطرنشان کرد: نمایندگان منتخب با بکارگیری شجاعت و استقلال توانایی دفاع از منافع ملی درعرصه داخلی و بین المللی را داشته باشند در ضمن تعاملات خوبی با سایر نهادها و سازمانها داشته باشند و با سعه صدر و آستانه تحمل بالا در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بتواند نظرات خود را بیان کنند و نظارت داشته باشند.

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند