منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۶
شناسه خبر: 326166
گروه :خبر
13950315000503_PhotoA

نیروهای عراقی امروز (شنبه) پیشروی خوبی در خارج و داخل شهر فلوجه داشتند و توانستند تنها منطقه باقی مانده در خارج از شهر را نیز آزاد کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در حالی که در روزهای گذشته، تحرکات در جبهه داخل و خارج فلوجه سرعت قبلی خود را از دست داده بود؛ اما امروز (شنبه) نیروهای عراقی توانستند منطقه «الصقلاویه» در شمال غرب شهر فلوجه و محله «النعیمیه» در بخش جنوبی شهر را کاملا به تسلط خود در آورند.

در همین حال «هادی العامری» دبیرکل سازمان بدر عراق، تنها مشکل ورود وسیع به فلوجه را حضور گسترده مردم عادی در شهر دانست.

وی در بیانیه‌ای اعلام کرده است که به شهروندان فلوجه 10 روز فرصت داده‌ایم تا از شهر خارج شوند. او همچنین تأکید کرده است که آزادسازی فلوجه بدون حضور نیروهای الحشدالشعبی، امکان پذیر نیست.

العامری همچنین در بیانیه خود آورده است: از زمان آغاز عملیات فلوجه، 800 کیلومتر مربع در اطراف این شهر پاکسازی شده است؛ مناطقی که ارتش به رغم تلاش بسیار، از آزادسازی آن ناتوان بود و امروز افتحار این کار به نیروهای الحشدالشعبی و پلیس فدرال بر می‌گردد.

«سعد الحدیثی» سخنگوی دفتر حیدرالعبادی، نخست‌وزیر عراق، نیز اعلام کرده است نیروهای عراقی و شخص «حیدرالعبادی» حساسیت بالایی به سلامتی و حفظ جان مردم عادی دارند.

در همین حال، نیروهای امنیتی عراق سرانجام پس از روزها درگیری توانستند آخرین منطقه تحت تسلط داعش در خرج از شهر فلوجه را نیز به تسلط خود در آورند.

نیروهای الحشد العشبی به همراه ارتش و پلیس فدرال توانستند منطقه «الصقلاویه» را به طور کامل آزاد کنند. نیروهای گردان «امام علی علیه السلام»، عمده نیروهای الحشد الشعبی بودند که توانستند از ناحیه غربی شهر الصقلاویه وارد شهر شوند. آن‌ها پس از آزادی منطقه «البوشجل» به پل «المفتول» رسیدند و از آن‌جا وارد مرکز الصقلاویه شدند.

در داخل شهر نیز، نیروهای مبارزه با تروریسم سرانجام منطقه «النعیمیه» در جنوب شهر را به طور کامل آزاد کنند و میان این منطقه با منطقه «جبیل» کمربلند امنیتی ایجاد کنند.

طبق آخرین تحولات، «حیدرالعبادی» به عنوان فرمانده کل نیروهای عراقی، «عبدالوهاب الساعدی» فرمانده عملیات آزادسازی فلوجه را برکنار و به جای وی «سامی العارضی» را منصوب کرده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است