منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۰
شناسه خبر: 285252
گروه :خبر
13941203000717_PhotoA

ارتش لیبی اعلام کرد شهر أجدابیا را از دست تروریست‌های داعش آزاد کرده و توانسته است کنترل چندین منطقه دیگر را در محور بوعطنی به دست بگیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، ارتش لیبی شهر «أجدابیا» را از دست داعش آزاد کرد.

 ارتش ملی لیبی اعلام کرد که نیروهای مسلح لیبی عصر یکشنبه (دیروز) شهر اجدابیا را به طور کامل آزاد کردند.

در این ارتباط، «محمد ابسیط» فرمانده گردان 21 گارد مرزی لیبی اعلام کرد شهر اجدابیا و حومه آن به طور کامل از دست گروه‌های تروریستی وابسته به داعش آزاد شد.

وی همچنین افزود: در این عملیات شمار زیادی از افراد وابسته به داعش دستگیر شده‌اند و مهمات و تسلیحات آن‌ها ضبط شده است.

از سوی دیگر، «میلود الزوی» سخنگوی نیروهای ویژه لیبی گفت: ارتش لیبی توانست در عملیات دوشنبه (امروز) خود کنترل مناطق زیادی را در محور «بوعطنی» به دست بگیرد.

الزوی همچنین به عملیات ارتش لیبی در بنغازی اشاره کرد و گفت: آنچه در اجدابیا رخ داد طی روزهای آینده در لیبی رخ خواهد داد.

گروه‌های مسلح لیبی موسوم به «مجلس شوری ثوار اجدابیا» در شهر اجدابیا و «مجلس شوری ثوار بنغازی» در بنغازی از مدت‌ها پیش کنترل این شهرها را به دست گرفته‌اند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است