منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۸ دی ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۲
شناسه خبر: 260872
گروه :خبر
13940129000198_PhotoA

وزیر نفت با اشاره به اینکه برای سال آینده تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین نداریم،گفت:دولت برنامه‌ای برای آزاد سازی نرخ بنزین ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بیژن زنگنه در جمع خبرنگاران درباره قیمت نفت در بودجه سال آینده افزود: تحقق قیمت پیشنهاد شده در سال آینده به روند نوسان بازار نفت بستگی دارد.

وی درباره امکان کاهش بیشتر قیمت نفت و فروش در زیر بشکه ای 40 دلار اظهار داشت : نمی توان از قبل خودمان علایم بدی را به بازار منتقل کنیم و سعی شده نزدیک‌ترین و امکان پذیرترین قیمت برای نفت در بودجه پیشنهاد شود هر چند که بازار نفت معمولا نوسان دارد .

زنگنه درباره میزان تحقق درآمد نفتی پیشنهاد شده دربودجه سال 93 گفت: این بودجه تقریبا تامین می شود.

وی افزود : در نیمه نخست سال نفت ایران به طور میانگین بشکه ای 54 دلار فروخته شده و میزان صادرات نیز مقداری بالاتر از رقم پیش بینی شده در بودجه بوده است .

زنگنه درباره تغییر قیمت بنزین در سال آینده اظهار داشت:تاکنون هیچ تصمیمی دراین مورد اتخاذ نشده است.

وی افزود: البته تصمیم‌گیری در مورد بنزین در اختیار دولت است و دولت نیز هیچ بحثی در این مورد نداشته است.

وزیر نفت درباره احتمال کاهش قیمت بنزین در کشور به علت کاهش قیمت در بازارهای جهانی گفت: باید نرخ تمامی فرآورده های نفتی را مورد توجه قرار داد و تنها به بنزین اکتفا نشود .

وی افزود: هم اکنون گازوئیل را به جای لیتری 1200 تومان در داخل کشور لیتری 300 تومان می‌فروشیم .

وی درباره آغاز طرح برندسازی جایگاه های عرضه سوخت و آزاد سازی قیمت بنزین گفت : دولت برنامه‌ای برای آزاد سازی قیمت بنزین ندارد.

زنگنه اضافه کرد: تشکیل برند در جایگاه های عرضه سوخت به معنای آزاد سازی قیمت‌ها نیست، در واقع برند سازی ایجاد نوعی ساز و کار برای ارتباط بهتر وزارت نفت با جایگاه‌داران است و به معنای تغییر نرخ سوخت نیست.

وی درباره برگزاری نشست اضطراری اوپک به دلیل سقوط قیمت نفت گفت: بارها اعلام کرده ام که برگزاری اجلاس اضطراری ؛ پیش از توافق اعضای اوپک به ضرر بازار است و باعث کاهش بیشتر قیمت‌ها می‌شود .

وی ادامه داد: وزرای نفت اوپک پیش از شرکت در نشست تصمیمات را در کشور خود اتخاذ می‌کنند .

وزیر نفت افزود: تصمیمات مربوط به صادرات و قیمت گذاری نفت به وزرای نفت اوپک ارتباطی ندارد بلکه این گونه تصمیمات درنهادهای عالی کشورهای عضو گرفته می شود.

وی همچنین درباره ادعای ارتباط آلودگی هوا به کیفیت بنزین گفت: عده ای این ادعا را مطرح می کنند و هرچه توضیح داده می شود فایده ای ندارد و دوباره ادعای خود را تکرار می کنند .

زنگنه با بیان اینکه در تهران بنزین و گازوئیل یورو 4 توزیع می شود،افزود: در جلسه‌ای که در کمیسیون انرژی مجلس داشتیم گزارش های لازم را ارائه کرده‌ایم.

وی تاکیدکرد:میزان آلودگی های مربوط به بنزن ،گوگرد و آروماتیک در هوای تهران به شدت کاهش یافته و به حد استاندارد رسیده است.

وی خاطر نشان کرد: در آلودگی هوا عوامل مختلفی دخالت دارند و تنها به سوخت خلاصه نمی شود.

وزیر نفت ادامه داد: بررسی ها نشان می دهد خودروها بیش از میزان استاندارد سوخت مصرف کرده و موتورسیکلت ها نیز بنزین نسوخته را در هوا منتشر می کنند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان