منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۶
شناسه خبر: 220993
گروه :خبر

وزیر صنعت با بیان اینکه در دوران تحریم درمانده نشدیم، گفت: امیدواریم روزی نصف وزرای دولت خانم باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ محمدرضا نعمت زاده در دومین نمایشگاه نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار در تهران با بیان اینکه باید میدان را برای حضور بیشتر زنان در عرصه های مدیریتی باز کنیم، گفت: امیدوارم انشاء الله روزی باشد که نصف وزرا خانم باشند.

به گزارش مهر، وزیر صنعت افزود:‌ از ۳۱ استان، در یکی از استان‌ها مدیرکل صنعت را از خانم‌ها انتخاب کرده ایم که ارزیابی های ما نشان می دهد از بقیه مدیران آقا موفق تر بوده و ما از او راضی هستیم و کار خود را می کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در تهران سه خانم مهندس را به عنوان مدیرکل انتخاب کرده ام که از کار آنها نیز راضی هستم، اظهارداشت: بعد از انقلاب در ادارات مختلف با خانم‌ها همکار بودم و موردی نبوده که به خانم‌ها اعتماد کنیم و کار بخواهیم و نتیجه مثبت نگیریم اما در آقایان این مورد را دیده ایم.

نعمت زاده با اشاره به اینکه دقتی که خانم‌ها دارند، ما نداریم، خطاب به حاضران که بیشتر آنان را زنان تشکیل می دهند، گفت:‌ شما می توانید چند کار همزمان را انجام دهید اما ما نمی توانیم و اگر بخواهیم، قاطی می کنیم اما خانم‌ها اینطور نیستند. به عنوان مثال، در یک مجلس همه با هم حرف می زنند و همه هم می فهمند که طرف مقابل‌شان چه می گوید.

وی با بیان اینکه کارآفرینی یک ضرورت برای اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی جمع بندی ده‌ها سیاست اقتصادی، اجتماعی و علمی است که مقام معظم رهبری آنها را یک سال و نیم پیش به عنوان اقتصاد مقاومتی مطرح کردند که خمیرمایه آن کارآفرینی است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در دوران پساتحریم خوشبختانه روابط‌مان با دنیا روز به روز بیشتر می شود. البته دنیا دید ما از ابتدا صداقت داشتیم و گفتیم که از انرژی اتمی جز کاربرد غیرنظامی و انسانی هدفی نداریم و بالاخره به این رسیدند اما در دوران تحریم‌ها ما درمانده نشدیم و حتی اگر این موضوع به انجام نمی رسید، کار خودمان را ادامه می دادیم.

نعمت زاده، یکی از علل موفقیت کارآفرینی را ایجاد اعتماد در بین دیگران دانست و افزود: بدترین خلاف گویی این است که انسان به خودش خلاف بگوید، مثلا نعمت زاده چیزی را بلد نیست و بگوید بلدم و برخی از ما متاسفانه این امراض را داریم که باید حل شود. در این میان، کارشناس نباید بگوید نه بلکه باید راهکار پیدا کند.

وزیر صنعت خاطرنشان کرد: در واقع کارآفرین کسی است که اول مشکلات را شناسایی و بعد برای هر مشکلی راهکار تازه ای ایجاد کند. به عنوان مثال، ما در پتروشیمی به بن بست‌های کاملی برخورد کردیم و در مواردی که همه می گفتند نمی‌شود، کار را به دست گرفتیم و خوشبختانه با موفقیت بیرون آمدیم. برهمین اساس، کارآفرین یعنی کسی که آفریننده باشد؛ همان صفتی که خداوند دارد و به انسان ودیعه داده است. در انسان‌ها ظرفیت‌های بسیار زیادی گنجانده شده است که باید بتوانند با استفاده از خلاقیت خود از این ظرفیت به خوبی استفاده کنند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند