منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۰
شناسه خبر: 285694
گروه :خبر
13931105000511_PhotoA

وزیر دادگستری درباره آخرین وضعیت نرخ دیه در سال 95، قراردادهای جدید نفتی و مبارزه با فساد توضیح داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حجت‌الاسلام پورمحمدی در حاشیه همایش تبیین برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و اولین برنامه اقتصاد مقاومتی با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا با برنامه ششم توسعه می‌توانیم شاهد کاهش فساد باشیم، گفت: این سوال سختی است که نمی‌توان به راحتی به آن پاسخ داد، تلاش حدی ما در سلامت اداری  و کاهش فساد است.

وی افزود: ما به طور جدی در دولت تلاش می‌کنیم تا فساد را کاهش دهیم و در این زمینه حتی با سطوح پایین هم مبارزه کرده‌ایم.

محمدی با بیان اینکه ما برای مبارزه با فساد منتظر برنامه ششم نیستیم، گفت: فکر می‌کنم سال آینده بتوانیم گزارش خوبی را در بحث مبارزه با فساد ارائه دهیم.

پورمحمدی مبدأ همه همه فسادها را بی‌نظمی دانست و افزود: تمام بحران‌های ما مربوط به حوزه پولی و بانکی می‌شود.

وزیر دادگستری ادامه داد: ما در حوزه گمرک، مالیات، بیمه و پولشویی اقدامات عمده‌ای را انجام داده‌ایم و اما این اقدامات زمان‌بر است و بر این باوریم که گاهی تبلیغات به اهداف تعقیبی ضرر می‌زند به همین جهت باید با اجرایی کردن  اهداف وعده‌های خود را محقق کنیم.

وی در خصوص تعیین نرخ دیه هم گفت: در حال بررسی نرخ دیه در سال 95 هستیم.

پورمحمدی در خصوص قرادادهای جدید نفتی هم گفت:‌ما در دولت تلاش کردیم که این قراردادها منطبق با موازین قانونی و مصالح کشور باشد.

وی تأکید کرد: دولت هیچ گاردی در برابر پیشنهادات اصلاحی ندارد چرا که تلاش ما در جهت بهبود قراردادها، سودآوری برای ملت و کسب درآمد بیشتر است.

وی در پایان در خصوص لایحه تشدید مجازات اسیدپاشی هم گفت: این لایحه به مجلس ارائه شده و ما منتظر نتیجه آن هستیم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است