منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۷
شناسه خبر: 175827
گروه :خبر

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: معتقدم پیشرفت خوبی حاصل شده، اما هنوز توافقی در مورد راه حل‌ها صورت نگرفته است، هر زمان که ما در مورد راه حل‌ها به یک چارچوب برسیم باید تازه روی نگارش توافق نهایی کار کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، محمدجواد ظریف در مورد نشست طولانی شب گذشته – چهارشنیه شب – ایران و گروه 5+1 گفت: دیشب یک جلسه بسیار طولانی داشتیم و کل راه حل‌ها را مرور کردیم؛ این راه حل  بصورت محورهای کلی که باید از امروز تا ۱۰تیر مورد توافق قرار بگیرد و به توافق نهایی ختم بشود؛ مورد بررسی قرار گرفته است،  و الان اعضای ۵+۱ مشغول صحبت هستند که ببینیم چکار می‌کنند.

وی در مورد بیانیه مشترک افزود: بیانیه یک بیانیه مطبوعاتی خواهد بود که قرار است دوستانمان روی آن کار کنند.
ظریف در پاسخ به این سوال که آیا امروز  – پنجشنبه – بیانیه مشترک صادر می‌شود، گفت: هنوز معلوم نیست به خاطر اینکه هنوز نیاز هست که بین گروه ۵+۱ و بین اعضای طرف‌های مقابل یک صحبت‌هایی بشود و ما هنوز از آن صحبت‌ها خبر نداریم و نیاز است امروز این صبحت‌ها انجام شود.
وی ادامه داد: امروز یک بیانیه مشترکی اگر توافق در مورد راه حل‌ها بجایی برسد، توسط خانم موگرینی بنمایندگی از طرف گروه و بنده ارائه بشود و بعد کار تدوین توافق نهایی شروع می‌شود.
وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به این سوال که آیا اختلافات بین اعضای گروه ۵+۱ کمتر شده است، گفت: گروه ۵+۱ و اتحادیه اروپا شش کشور و یک سازمان منطقه‌ای بزرگ هستند که هم منافع متفاوت دارند و هم دیدگاه‌های متفاوت، کار بسیار دشواری است از یک طرف مذاکره کردن با این کشور‌ها و از طرف دیگر برای خود این کشور‌ها برای رسیدن به هماهنگی.
وی اظهار داشت: بنده معتقدم ضمن اینکه اگر این مذاکرات به نتیجه برسد و توافقی حاصل شود، این توافق حتما باید یک توافق در چارچوب مقررات بین المللی باشد که تا پایان ماه ژوئن باید تدوین شود، اقدام بسیار قابل توجه و بی‌سابقه‌ای بوده، شاید در تاریخ اخیر روابط بین الملل، اما هنوز ما تا آن مرحله فاصله داریم.
وی گفت: من تاکید می‌کنم هم دیدگاه‌های ایران و اعضای ۵+۱ و هم دیدگاه‌های داخلی ۵+۱ دارای تفاوت‌هایی است نه فقط در این موضوع بلکه در همه موضوعات.
ظریف تاکید کرد: رسیدن به یک چارچوبی که مورد توافق باشد و بعد از این چارچوب – که بعنوان راه حل‌ها از آن یاد می‌کنیم و نه بعنوان یک توافق – رسیدن به توافقی که باید تا تیرماه به ان برسیم کار بسیار طاقت فرسایی است و همانطور که در مرحله اول در این ۱۵و ۱۶ماه گذشته کار بسیار زیادی صورت گرفته است. هم برای توافق بین ما و گروه و هم برای توافق داخلی در داخل گروه باید ببینم که کار چگونه پیش می‌رود.
وی که با صدا و سیما مصاحبه می‌کرد، در پاسخ به این سوال که آیا یک بیانیه صادر می‌شود، گفت: قرار است اگر کار‌ها خوب پیش برود و هنوز ما تا آن مرحله فاصله داریم. من معتقدم پیشرفت خوبی حاصل شده است، اما هنوز توافقی در مورد راه حل‌ها صورت نگرفته است همانطور گفتم هرزمان که ما در مورد راه حل‌ها به یک چارچوب برسیم باید تازه روی نگارش توافق نهایی کار کنیم، آنوقت ما توافق خواهیم داشت برای امروز یک بیانیه مطبوعاتی در نظر گرفته شده است که تدوین شود که اینکار ما باقی مانده است که باید انجام شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است