منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۷
شناسه خبر: 317882
گروه :خبر
13940521000487_PhotoA

همکاری گسترده نیروهای ارتش و بسیج مردمی عراق در فلوجه در روزهای اخیر، موجب شکست‌های پیاپی داعش در این شهر و کشته شدن دست‌کم ۲۰۰ نفر از آنها شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در روزهای اخیر تحولات میدانی در استان الانبار و به خصوص در حومه جنوبی شهر فلوجه به نمادی از همکاری گسترده میان نیروهای بسیج مردمی و نیروی هوایی عراق و در نتیجه شکست‌های متوالی عناصر تروریستی داعش تبدیل شده است.

در سه روز گذشته با رصدهای اطلاعاتی نیروهای بسیج مردمی و حملات دقیق جنگنده‌های عراقی نزدیک به 200 تن از عناصر تروریستی داعش به همراه چندین تن از فرماندهان سرشناس آنها کشته شده‌اند.

محاصره عناصر تروریستی داعش در شهر فلوجه، در حالی هر روز تنگتر می شود که در گام نخست نیروهای بسیج مردمی با شناسایی دقیق پایگاههای تروریستها، اطلاعات لازم را در اختیار نیروهای هوایی عراق قرار می‌دهند و در ادامه جنگنده‌ها مواضع تروریستها را منهدم می‌کنند.

در گزارش ذیل بخشی از عملیاتها و همکاریهای موفق نیروهای بسیج مردمی و نیروی هوایی عراق در روزهای اخیر ارائه می‌شود.

همزمان با ادامه عملیات موفقیت آمیز نیروهای ارتش و بسیج مردمی عراق در استان الانبار، نیمه شب گذشته چند گروه تروریستی تلاش کردند از محورهای مختلف شهر محاصره شده فلوجه متواری شوند که با هوشیاری نیروهای عراقی این تحرکات ناکام ماند.

یک منبع میدانی در گفت وگو با فارس اعلام کرد: نیروهای عراقی در این کمین موفق شدند 34 تن از عناصر تروریستی را به هلاکت برسانند و آنها را به عقب‌نشینی به سوی داخل شهر فلوجه وادار کنند.

وی افزود: کاروانی از عناصر تروریستی داعش با امکانات پیشرفته نظامی درصدد بودند از منطقه الرحالیه به منطقه الرطبه نفوذ کنند که توسط نیروهای اطلاعات ارتش عراق شناسایی شدند.

این منبع میدانی گفت: نیروهای تیپ 75 ارتش عراق با مستقر شدن در مکانهای از پیش تعیین شده، عناصر تروریستی را در کمین گرفتار کردند و پس از 2 ساعت درگیری، تمامی تروریستها را از پای درآوردند و تجهیزات آنها را مصادره کردند.

وی افزود: در این درگیریها، «حسین سرحان مطر» از عناصر بارز داعش به هلاکت رسید.

 نیروهای بسیج مردمی عراق همچنین موفق شدند تجمعات تروریستها را در مقابل منطقه چهارم ارتش عراق در جنوب شهر فلوجه رصد کنند و در ادامه مواضع آنها را هدف قرار دادند.

 

اندازه بزرگتر عکس؛ اینجا  

در این عملیات، نیروهای بسیج مردمی با شلیک موشکهای کوتاه برد مواضع تروریستها را به طور کامل منهدم کردند که در نتیجه منجر به کشته‌شدن ده‌ها تن از عناصر تروریستی داعش شد.

براساس اطلاعات به دست آمده، در میان کشته‌شدگان نام چندین تن از فرماندهان برجسته داعش دیده می‌شود.

از سویی دیگر ده‌ها تن از عناصر تروریستی داعش به همراه چندین انتحاری در تلاش بودند به منطقه السلام در حومه جنوب شرقی فلوجه نفوذ کنند که توسط نیروهای اطلاعات بسیج مردمی عراق شناسایی شدند.

اندازه بزرگتر عکس؛ اینجا  

منطقه السلام در حومه جنوبی شهر فلوجه هفته گذشته توسط نیروهای بسیج مردمی پاکسازی شد.

جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش عراق نیز در ادامه با دریافت اطلاعات تکمیلی از نیروهای بسیج مردمی، مواضع عناصر تروریستی داعش را در چندین مرحله هدف قرار دادند.

در اثر حملات جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش عراق، 18 تن از عناصر تروریستی داعش کشته شدند. همچنین خودروهای انتحاری و سکوهای پرتاب موشک آنها منهدم شد.

در عملیات مشترک دیگر میان نیروهای بسیج مردمی و نیروی هوایی عراق، پایگاه عناصر تروریستی در منطقه «الصبیحات» در شمال شرق الفلوجه به طور کامل منهدم شد.

این پایگاه میزبان جلسه مهم عناصر بارز تروریستها بود که با رصد اطلاعاتی نیروهای بسیج مردمی و عملیات هوایی ارتش عراق با خاک یکسان شد.

به اعتراف رسانه‌های وابسته به تروریستها، یکی از فرماندهان داعش به نام «بلال عزیز ابراهیم الحلبوسی» به همراه 20 تن از معاونانش در این حملات کشته شدند.

عناصر تروریستی داعش پس از شکستهای متوالی و متحمل شدن خسارات فراوان در تلاش بودند شبانه به مواضع نیروهای عراقی در روستای «عامریه» در جنوب شهر فلوجه حمله کنند که باز هم توسط نیروهای اطلاعات بسیج مردمی رصد شدند و در ادامه کاروان آنها توسط جنگنده‌های عراقی هدف قرار گرفته شد.

در این عملیات علاوه بر منهدم شدن 10 خودروی مجهز به دوشکا، 25 تن از عناصر تروریستی کشته و دهها تن دیگر زخمی شدند.

 عملیات در شهر فلوجه بیشتر بر شناسایی پایگاه‌های تروریست ها و هدف قرار دادن مواضع آنان از طریق جنگنده های عراقی متمرکز شده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است