منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۲
شناسه خبر: 187351
گروه :خبر
p5w5pt9jdh74m6okt7k

آثار و بناهای تاریخی در شهرستان حاجی آباد و روستاهای اطراف به ویژه سرچاهان و سایر روستا های اطراف موجود است که متاسفانه به مرور زمان در حال تخریب رو به نابودی می‌باشند.

به گزارش شبکه شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پیارم، این قلعه در ورودی شهر حاجی آباد قرار دارد و قدمت آن به دوران ایلخانان، تیموریان و صفویه می رسد احتمالاً در دوره صفویه نیز از آن استفاده می شده است.
این قلعه روی صخره ای در جنوب غربی شهر قرار دارد و ارتفاع آن بین ۳۰- ۲۷ متر و طول و عرض۸۰ متر می باشد. این قلعه  دارای چهار برج است که ظاهراً این قلعه در روزگار دولتهای قبل از اسلام بنا شده و بعدها توسط پادشاهان هرمز بازسازی گردیده است .
قلعه کهن حاجی آباد به دلیل موقعیتی که داشته گویا توسط سپاهیان تیمورلنگ تخریب و پس از قتل عام اهالی به آتش کشیده می شود سپس به وسیله سفین یکی از پادشاهان هرمز بازسازی می گردد .
نام قلعه سفین (دو شمشیر) نامگذاری می شود .

شهرحاجی آباد در اطراف همین قلعه بوجود آمده و رشد کرده و درحال حاضر یکی از محلات قدیمی این شهرستان به نام پای قلعه مشهور میباشد .
قلعه تاریخی حاجی آباد یکی از این آثار می‌باشد که متاسفانه به مرور زمان در حال تخریب می‌باشد.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است