منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۰
شناسه خبر: 334891
گروه :خبر
13950412000909_PhotoA

در دومین حمله به مراکز مقدس مسلمانان میانمار ظرف یک هفته، این‌بار مسجدی در شمال این کشور تخریب و آتش زده شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یک مسجد مسلمانان در شمال میانمار از سوی اراذل و اوباش منطقه مورد حمله قرار گرفت و آتش زده شد، رویدادی که دومین مورد در نوع خود و علیه عبادتگاه های مسلمانان این کشور در هفته گذشته است.

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت» حمله کنندگان با چاقو، چوب و دیگر سلاح‌ها نمازخانه مسجد مسلمانان در شهر هاپاکانت را جمعه گذشته ویران کردند.

 بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی قادر به کنترل اراذل و اوباش حمله کننده نشدند و آن‌ها به طور کامل این مسجد را از بین برده و سپس آن را آتش زدند.

این حمله، دومین حمله در روزهای اخیر است. حمله قبل، حمله گروهی از مردان به یک مسجد و قبرستان مسلمانان در دهکده‌ای در مرکز منطقه باگو در شمال شرقی یانگون بود که در 23 ژوئن رخ داد.

 رسانه‌های داخلی میانمار حملات اخیر را در واکنش به تنش بین مقام‌های مذهبی مساجد و مقام‌های محلی که پیش‌تر دستور تخریب یک بنای مذهبی را به خاطر ساخت یک پل صادر کرده بودند، برشمردند.

  در همین زمینه سازمان ملل متحد نیز به دولت میانمار نسبت به تلاش در مهار تنش‌های مذهبی هشدار داد. «یانگی لی» نماینده ویژه امور حقوق بشر جمعه گذشته در این زمینه گفت: «آشکار است که تنش‌های مذهبی به طور فراگیر در این کشور باقی مانده است.»

 در سال 2012 نیز بسیاری از مسلمانان میانماری به دست افراط گرایان بودایی این کشور کشته شدند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور