منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۶
شناسه خبر: 311619
گروه :خبر
IMG-20160427-WA0006-346x256

امروزه به آتش رانتها و اختلاسها و حق السکوتهای عده ای منفعت طلب، خود و خانواده شان می سوزند، به یکباره جشن عیدشان به عزای بیکاری و اخراج تبدیل می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از هرمزپرس؛ بیانیه انجمن اسلامی دانشگاه آزاد واحد اسلامی بندرعباس اعتراض به مشکلات و بی عدالتی مسئولین شرکت آلومینیوم هرمزآل  در خصوص کارگران به شرح ذیل می باشد: 

 

بسمه الله الرحمن الرحیم

واژه ها و تعریف هایی وجود دارند که شاید تنها تفاوتشان در نوع نگارش آنهاست، واژه هایی مثل کارگر و نحصن، مثل کارگر و سرکوب….؟

 

دهان بسته ی ما حرفهای زیادی برای گفتن دارد، حرفهایی که همه اش درد است و زخم، حرفهایی که آنقدر در سینه ماند که سوز شد بر استخوان، اما برای قشری به نام نامی کارگر، بیش از دهان بسته، دستان پینه بسته است که حرفهای زیادی برای گفتن دارند، بیش از دهان بسته، تلخ سرفه هایی که از سینه های مالامال از درد و دود کارخانه ها و شرکتهایی است که حرفها برای گفتن دارند، حرفهایی که اگر هم حنجره ای برای گفتنش باشد که باز هم سرکوب نشود! بیش از گوش برای شنیدن وجدانی برای شنیدن، وجدانی برای شنیدنش نیاز است، وجدانی که که یافت می نشود، در این زمانه ی لال پرست!

 

داغمان اگر تازه شده است دلیل دارد، دلیل اعتراض و اعتصاب چندروزه و چندهفته و چندماهه کارگرانی ست که در سخت ترین شرایط کاری، سالها برای شرکت آلومینیوم المهدی(هرمزآل) بندرعباس، به جان کوشیدند و سلامتشان را به باد دادند و به خطر انداختند.

 

و امروزه به آتش رانتها و اختلاسها و حق السکوتهای عده ای منفعت طلب، خود و خانواده شان می سوزند، به یکباره جشن عیدشان به عزای بیکاری و اخراج تبدیل می شود! و در پس آن برای ته مانده شان هم محدودیت های گوناگون…..

 

چندی ست از اعتراض ها و تحصنهای مداوم کارگران این شرکت می گذرد، تحصنهایی که تا امروز ادامه داشته اما گویی وجدانی برای شنیدن آن نیست، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد بندرعباس بنابر رسالت انسانی و اجتماعی خویش که خود را در برابر آحاد مردم این سرزمین عزیز مسئول می داند ضمن اعتراض به این روند ظالمانه و ناعادلانه که هیچ سنخیتی با جمهوریت و اسلامیت و قانون اساسی این سرزمین ندارد، از تمامی مسئولین مربوطه ازجمله استاندار محترم هرمزگان، نمایندگان محترم فعلی و منتخبین آینده مجلس شورای اسلامی و همچنین امام جمعه و نماینده محترم ولی فقیه در استان که همواره صدایی بوده برای قشر مستضعفی که روزگاری قرار بود ولی نعمت باشند براین سرزمین، درخواست دارد به این مسئله ورود پیدا کرده و فریاد مظلومیت این قشر زحمت کشیده را بشنوند و جلوی این بی عدالتی محض را بگیرند، باشد که در آینده بتوانند در برابر کودکان و همسران چشم انتظار این کارگران و در پیشگاه خداوند و حضرت ولی عصر(عج) و شهیدان عزیز این سرزمین، که شاهدند براین ناعدالتی، سرافکنده و مردود نباشند.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است