منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۴
شناسه خبر: 338155
گروه :خبر
hormoz

به گزارش پلیس ۳ مرد مسلح نزدیکی ساعت ۱۰:۳۰ شب به خانه صغیر احمد سیفی یورش برده و به روی او آتش گشودند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ به گفته پلیس شنبه شب مهاجمان مسلح در ناحیه بانی گالا در اسلام آباد به خانه یک روحانی شیعه حمله کردند که در این واقعه همسر این روحانی شیعه به شهادت رسیده و خودش مجروح شد.

 

به گزارش پلیس 3 مرد مسلح نزدیکی ساعت 10:30 شب به خانه صغیر احمد سیفی یورش برده و به روی او آتش گشوده، و سبب به شهادت رسیدن همسر ایشان سوبیا سیفی و مجروح شدن او شدند.

این روحانی شیعه امام جماعت مسجد شیعیان است که به حرفه معلمی مشغول می‌باشد و به گفته پلیس دزدی انگیزه این جنایت نبوده است و این جنایت یکی دیگر از وقایع فرقه‌ای علیه شیعیان پاکستان محسوب می‌شود.

 

همچنین گفته شده است که اختلاف بر سر مالکیت زمین مدرسه اسلامی «گلستان اهل بیت» انگیزه این جنایت بوده است. سیفی امام و معلم مسجد «گلستان اهل بیت» بوده است و هنگام وقوع این جنایت همراه با همسر و فرزندانش در محل زندگی‌شان داخل مدرسه علمیه حضور داشته‌اند. خوشبختانه 5 فرزند این روحانی پاکستانی در این واقعه آسیبی ندیده‌اند.

 

برپایه این گزارش به نقل از tribune.com.pk طالب مولا، یکی از افسران تحقیق ایستگاه پلیس بانی گالا با بیان اینکه پلیس تمامی جنبه‌های این جنایت را مورد ارزیابی قرار می‌دهد گفت: شواهد نشان می‌دهد که  این یک حمله فرقه‌گرایی بوده است که البته هنوز نظر قطعی داده نشده است.

 

یکی از مهاجمان مسلح شناسایی شده توسط پلیس وقاص با نام مستعار ویکی بوده است، و زمانی که سوبیا او را در حیات منزل‌شان مشاهده می‌کند به رویش آتش گشوده است. سوبیا فریاد کشیده و به داخل منزل می‌دود. هنگامی که سیفی به خارج از خانه می‌آید، وقاص حداقل 4 بار به سمت او شلیک می‌کند.

 

هدف مهاجمان، اشغال مدرسه علمیه بوده است

به گفته این روحانی شیعه انگیزه مهاجمان، اشغال مدرسه علمیه بوده‌است. او همچنین اعلام کرده که در صورت مشاهده دوباره مهاجمان می‌تواند آن‌ها را شناسایی کند.

 

وقاص و همدستانش پیش از این نیز به 2 روحانی شیعه دیگر با نام‌های مولوی شر محمد و دکتر الفت بر سر اشغال مدارس علمیه اسلامی حمله کرده‌ بودند. و پیشتر آن‌ها را تهدید کرده‌اند تا مدرسه را ترک کنند.

هنوز هیچ مظنونی در پی این جنایت بازداشت نشده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی