منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۷
شناسه خبر: 317050
گروه :خبر
13920715000410_PhotoA

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: رخداد خان طومان نشان داد که نگرانی‌های ایران کاملاً درست و متناسب با واقعیت‌های صحنه بوده و آتش‌بس صرفاً فرصتی برای بازسازی گروه‌های تروریستی از سوی دولت‌های حامی آنان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی عصر روز گذشته (یکشنبه) با حضور در همایش فرآیند قانون‌گذاری، الزامات و راهکارها در مجمع منتخبین دهمین دوره مجلس شورای اسلامی سخنرانی کرد و به پرسش‌های حاضران پاسخ گفت.

شمخانی در این همایش که در ساختمان قدیمی مجلس شورای اسلامی و با حضور 272 نفر از منتخبان از سراسر کشور برگزار شد، اولویت‌های اصلی کشور در حوزه امنیت ملی و کارکردهای انحصاری مجلس برای دستیابی به اهداف کشور در بخش‌های اقتصادی، امنیتی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی را تشریح کرد.

وی با اشاره به تأثیرات مستقیم بحران‌های اقتصادی بر تحولات سیاسی، امنیتی و اجتماعی اظهار داشت: مهم‌ترین اولویت کشور که باید در فضای مبتنی بر مفاهمه و همکاری ملی مورد توجه، اقدام و عمل مجموعه دستگاه‌های کشور قرار بگیرد رسیدگی به مشکلات اقتصادی و معیشتی است.

شمخانی با تبیین چالش‌های اصلی در بخش اقتصاد، مدیریت هوشمندانه تهدیدات و بهره‌گیری از فرصت‌هایی که به دلیل تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی پیش روی کشور قرار گرفته است را مورد تأکید قرار داد و افزود: اقتصاد مقاومتی که بر اساس ساز و کاری علمی و با بهره‌گیری از نظرات کارشناسی مجموعه ظرفیت‌های علمی و اجرایی کشور تدوین و ابلاغ شده نقشه راه منحصر به فرد عبور از شرایط نابسامان اقتصادی است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به ضرورت حمایت همه‌جانبه از دولت در مسیر پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و هدایت کشور به سوی توسعه درون‌زا تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی با تدوین قوانین مناسب می‌تواند معضلات مهمی که مانع تأثیرگذاری تلاش‌های دولت برای سرعت بخشیدن به روند توسعه است را از میان بردارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تشریح شرایط سیاسی و امنیتی حوزه پیرامونی کشور و جایگاه ویژه جمهوری اسلامی ایران در ایجاد ثبات و امنیت در منطقه عنوان کرد: تغییر ماهیت تهدیدات و ورود بازیگران جدید به این عرصه فضای بسیار پیچیده‌ای را بر محیط امنیتی جمهوری اسلامی حاکم کرده است.

شمخانی تلاش کشورهای فرامنطقه‌‌ای و متحدان منطقه‌ای آنان برای بهره‌گیری از گروه‌های تروریستی و جریانات تکفیری به منظور تغییر اولویت‌های اصلی جهان اسلام به نفع امنیت رژیم صهیونیستی را ریشه تداوم بحران در منطقه عنوان و خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح مقتدر و دستگاه‌های امنیتی کارآزموده جمهوری اسلامی ایران با رصد مستمر تهدیدات امنیت ملی با هوشیاری کامل، شناسایی و مقابله سخت و نرم با تهدیدات را در دستور کار داشته و تاکنون هرگونه شیطنت دشمن را قبل از فعلیت یافتن سرکوب کرده‌اند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به سوءاستفاده گروه‌های تروریستی از شرایط آتش‌بس در سوریه و انجام تحرکات محدود در جنوب حلب افزود: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای مطرح شدن طرح آتش بس ضمن مخالفت نکردن با اصل آن، اشکالات ساختاری را متوجه این طرح می‌دانست.

وی در پایان با اشاره به رخدادهای منطقه خان طومان گفت: رخداد خان طومان نشان داد که نگرانی‌های مطرح شده از سوی ایران کاملاً درست و متناسب با واقعیت‌های صحنه بوده و آتش‌بس صرفاً فرصتی برای بازسازی گروه‌های تروریستی از سوی دولت‌های حامی آنان خواهد بود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است