منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۳
شناسه خبر: 270803
گروه :خبر
hormoz
 

، اندونزیایی ، کوه اگون ، جزیره ، ماسک

آتشفشان اندونزی فعال شد !

مقامات اندونزیایی گفتند، به ساکنان اطراف کوه آتشفشان اگون دستور داده شده است خانه های خود را تخلیه کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، بیش از 1200 روستایی جزیره فلورس در شرق اندونزی برای فرار از فوران آتشفشان کوه اگون که گازهای سمی و ابرهای خاکستر از خود متصاعد می کند، ‌به مکان های امن منتقل شدند.
مقامات اندونزیایی سه شنبه اعلام کردند، بین روستاییان ساکن در اطراف کوه اگون در شرق این جزیره به سبب شدت دودهای متصاعد شده از این کوه آتشفشان، هزاران ماسک گاز توزیع کرده است.

به ساکنان واقع در کمتر از سه کیلومتری این کوه آتشفشان دستور داده شده است خانه های خود را تخلیه کنند و جاده ها به روی تردد خودروها بسته شده است. همچنین مقامات گفته اند، خود را برای تخلیه گسترده تر در صورتی که اوضاع همچنان به وخامت گراید،‌ آماده می کنند.

این کوه آتشفشانی دسامبر شروع به فوران کرد اما در روزهای اخیر فعال شد. در آخرین آتشفشانی کوه اگون در سال 2008،‌ دود و صخره های آتشفشانی را به حدود شش کیلومتر ارتفاع در فضا پرتاب کرده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد