منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۰
شناسه خبر: 302747
گروه :خبر
1392022616454262539664

با مطرح شدن توسعه سواحل جنوبی ایران (مکران) آب آشامیدنی سالم یکی از مساله های این مناطق است که دولت مردان با ایجاد آب شیرین کن های هسته ای برای حل این مساله وعده دادند که این امر تا کنون در حد یک وعده توخالی بر زمین مانده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مردم عوام و روستایی کشور ممکن است چندان از بحث های سیاسی سر در نیاورند زیرا این روز ها به نوعی گیر  معیشت افتاده اند که ممکن است فرصتی برای دنبال کردن بحث و جدل های سیاسی کشور باشد اما با روی کار آمدن دولت یازدهم و مطرح کردن فرصت  صد روزه  و پس از آن برجام و جشن های برجام دیگر کسی نبود که در هر کوی برزن ایران زمین از اقدامات دولت یازدهم باخبر نشود.

که با فرجام رسیدن برجام دولت مردان دولت یازدهم هر کدام بر طبلی بر بهبود وضعیت اقتصادی کشور می کوبیدند که تا کنون چندان از بهبود معیشت و اقتصاد پیشرفتی در کشور نداشته ایم اما با معرفی و پیاده سازی الگوی اقتصاد مقاومتی در کشور می توان بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور را رفع کرد.

در روز های داغ به فرجام رسیدن برجام رییس سازمان انرژی اتمی کشور و وزیر نیرو از وعده ای هسته ای حرف زدند که در حال مطالعه طرحی هستند که با ایجاد نیرو گاههای کوچک هسته ای شیرین کننده آب در یا در آینده ای نزدیک مشکلات آب روستا های سواحل مکران به طور کامل رفع خواهد شد. این وعده هم بارها توسط مدیران آب و فاضلاب استان هرمزگان در رسانه ها به مردم سواحل مکران داده شد اما اکنون با گذشت  ماه ها این وعده بدون هیچ گونه بند اجرایی بر زمین مانده است.

از سویی با مطرح شدن طرح توسعه سواحل مکران و دستور مقام معظم رهبری بر توسعه و نگاه جدی به سواحل مکران آب آشامیدنی بهداشتی به عنوان یکی از زیرساخت های این منطقه می باشد که از طرفی بنا به عدم وجود آب شیرین کافی در منطقه ایجاد و اجرای طرح های ایجاد نیرو گاه های هسته ای آب شیرین کن ضروری به نظر می رسد.

در برخی از کشورهایی همچون کره جنوبی و حتی امارات نمونه های از اجرای نیروگاههای هسته ای آب شیرین کن را دارند و سالیانه میلیون ها متر مکعب آب شیرین و ارزان قیمت عایدشان می شود.

خشکسالی های دهها ساله و کمبود آب شیرین در سواحل مکران باید به سمت استفاده و طراحی و اجرای این نوع از آب شیرین کن ها باشند و این نوع آب هسته ای شیرین تنها راه نجات این خطه از خطر بی آبی محسوب می شود.

اما این روز ها مردم روستا های سواحل مکران چشم انتظار تحقق وعده ایجاد نیروگاه های هسته ای اند که نمک زدایی آب دریا را برای شان به ارمغان بیاورد و آب شیرینی که منشا از برجام است را بیاشامند.

انتهای پیام/ی

 single
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است