منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۹
شناسه خبر: 192637
گروه :خبر
5_8904190435_L600

برای شنا در آب های دریا با عمق بیش از یک و نیم متر، نه تنها باید فنون شنا را بخوبی بدانید بلکه لازم است توان فیزیکی و استفامت بدنی بالایی نیز برخوردار باشید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از ندای ساحل، سید حسن فاطمی، مسئول روابط عمومی هیئت نجات غریق وغواصی استان هرمزگان با بیان اینکه شنا در دریا با شنا در استخر کاملاً متفاوت است،گفت:هر ساله تعدادی از عزیزان هموطن که برای تفریح به ساحل دریا می روند، به یکی از بدترین اشکال مرگ  غرق شدگی است گرفتار می شوند.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر دانستن فن شنا و داشتن مهارت زیاد، باید ویژگی های آب دریا را شناخت،اظهار کرد: آب شور دریا در صورت برخورد با چشم، سوزش چشمی دردناکی ایجاد کرده تمرکز شناگر را کاملاً از بین برده و او را در یافتن ساحل ناتوان می کند.

فاطمی افزود:در صورت ورود آب دریا به نای و ریه فرد، سرفه های شدیدی ایجاد شده که عملاً شنا را غیرممکن ساخته و شناگر کاملاَ مستأصل می شود.

وی تصریح کرد: ضربات امواج دریا فرد را با خود به این سو و آن سو برده تمام توان و انرژی وی را مستهلک می کند.

مسئول روابط عمومی هیئت نجات غریق وغواصی هرمزگان عنوان کرد:گل آلود آبهای ساحلی بندرعباس موجب می شود حتی با عینک نتوان در زیر آب چیزی مشاهده کرد و مثلاً ناحیه کم عمق را از عمیق تشخیص داده یا فرد در حال غرق شدن را در زیر آب یافت بنابراین فردی که در چنین شرایطی به دام افتد، بسیار دشوار بتواند خود را از مهلکه نجات دهد.

فاطمی خاطرنشان کرد: با وجود مهارت بالا و توان بدنی فوق العاده دریا جای امنی برای شنا نیست چرا که آلودگیهای میکروبی سواحل بندرعباس شناگران را شدیدا تهدید میکند و این آلودگیها اثرات منفی وخطرناک زیادی بر روی آبزیان و انسانها به جا میگذارد پس برای سلامتی خود بهتراست برای شنا کردن در فصل گرما از استخرها و اماکن آبی استفاده کنید.

 

 

انتهای پیام/

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی