منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۳
شناسه خبر: 293889
گروه :خبر
1783880

بندر مقام مرکز دهستانی با همین نام در بندرلنگه با جمعیت حدود 2 هزار نفری است که هم اکنون به دلیل نبود شبکه داخلی در روستای آبرسانی با تانکر انجام می شود که با افزایش قیمت هر مترمکعب آب از 10 هزار ریال به 27000 هزار ریال در روزهای پایان سال جاری بسیاری از روستانشینان مقام را در شوک فرو برده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از مروارید نیوز ؛ بندر مقام مرکز دهستانی با همین نام در بندرلنگه با جمعیت حدود 2 هزار نفری است، که از گذشته تاکنون کم‌آبی در این بندر همواره خودنمایی کرده است.

 

هر چند در دو دهه اخیر برای تأمین منابع آب پایدار در این منطقه حرکاتی از سمت دستگاه‌های مربوطه صورت گرفته، منتها کماکان نارسایی‌های قابل توجهی در این حوزه به شکل کم‌آبی و گرانی آب دیده می‌شود.

 

غلام پور، رئیس شورای بندرمقام در گفتگو با خبرنگار مروارید نیوز از قطعی دو روزه آب به دلیل افزایش یک باره نرخ خبر داد و گفت: مردم بندرمقام برای تأمین آب شرب با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنند و مجبور هستند روزانه مسیری یک کیلومتری تا شیر برداشت برای تأمین آب شرب مورد نیاز خود طی کنند که با افزایش قیمت هر مترمکعب آب از 10 هزار ریال به 27000 هزار ریال در روزهای پایان سال جاری بسیاری از روستانشینان مقام را در شوک فرو برد و بار دیگر بحران آب در بین این مردمان شدت بخشید. و این در حالی است که وعده‌های مسئولان نتوانسته نیازهای اولیه مردم را برآورده کند.

 

وی تعیین نرخ و افزایش یکباره بهای اب از سر مصوبه استانی اعلام کرد و افزود: آب شرب مردم بندرمقام از آب شیرین کن روستای «نخیلو» تأمین می‌شود و اما شیرین سازی آب نیز هنوز نتوانسته خاطر ساکنان این روستا را از بابت دغدغه تامین آب آسوده نگاه دارد و افزایش یکباره قیمت هر متر مکعب آب در مقایسه با درآمد یک روستانشین، چالش بزرگی را بر سر راه استفاده از این موهبت الهی قرار داده است.

 

 

رئیس شورای روستای مقام تصریح کرد: هم اکنون به دلیل نبود شبکه داخلی در روستای بندرمقام آبرسانی با تانکر انجام می شود و عملیات آبرسانی به روستا به دلیل نبود اعتبار متوقف مانده است.که علاوه بر قیمت هرمترمکعب آب که به نسبت روستا های دیگه برای روستانشینان مقام بیشتر است، هزینه حمل و نقل آب با تانکر تا محل زندگی نیز به دوش خود آنها است.

 

 

غلامی در ادامه اظهارداشت: با این افزایش نرخ برای انتقال هر 5مترمکعب سرویس آب هزینه ای بالغ بر 34 هزار تومان نیاز است و با توجه به قیمت خود آب این نرخ یک جهش ناگهانی داشته که ساکنان روستا را برای تامین آب مورد نیاز دچار چالش های فراوانی ساخته است.

 

 

بندرمقام یکی از قدیمی‌ترین بنادر کشور به حساب می‌آید که در ۱۷۰ کیلومتری غرب بندرلنگه و از توابع بخش شیبکوه است و جمعیتی بالغ بر دو هزار نفر دارد.

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است