منتشر شده در تاریخ: جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۷
شناسه خبر: 283872
گروه :خبر
مسکن-مهر_001

جایگاه آب به عنوان مایه حیات در زندگی تک ‌تک افراد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، از مدت ها پیش قطعی آب در مناطق مختلف این شهر به ویژه در مسکن مهر بندرعباس برای ساعاتی طولانی آغاز شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛ بحران قطعی آب هر روز داغ ‌تر از روز گذشته در بخش های مختلف شهر مخصوصا در شهرک پیامبر اعظم و مسکن مهر مطرح می‌شود، موضوعی که این روزها جدی است که زنگ هشدار مسئولین بندرعباس را به ‌صدا درآورده است و به‌ نظر می‌رسد که دیگر وقت آن رسیده تا مدیریت‌ جدی‌ تری در عرصه آب از سوی مسئولان و حتی مردم صورت بگیرد و قطع آب شهروندان بندرعباس در مناطق مسکن مهر به طور مداوم تکرار می شود.

 

از مدت ها پیش قطعی آب در مناطق مختلف این شهر به ویژه در مسکن مهر برای ساعاتی طولانی آغاز شده است قطعی آب در این ماه ها مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده و امور روزمره آنان و رفع نیازهای اساسی به آب را با چالش جدی مواجه کرده است.
16سال خشکسالی و کم آبی در هرمزگان موجب خشک شدن 365حلقه چاه آب آشامیدنی، 18 دهنه چشمه و قنات، 100 حلقه چاه و کاهش آب 135 حلقه چاه بین 30 تا 70 درصد شده است ، هم‌اکنون در برخی از مناطق همچنان با کمبود آب مواجه‌ایم که در صورت همکاری بیشتر شرکت آب منطقه‌ای استان، در آینده نخواهیم داشت.

 

به‌طور کلی می‌توان گفت با توجه به اینکه جایگاه آب به عنوان مایه حیات در زندگی تک ‌تک افراد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، تا زمانی‌ که فرهنگ ‌سازی در همه سطوح از کودکی تا بالاترین سطوح تصمیم‌ سازی در این زمینه صورت نگیرد، نمی‌توان به اهداف تعیین شده در این خصوص دست یافت، به همین خاطر با در‌نظر گرفتن این واقعیت که کمبود آب جدی و خطرآفرین است باید برای تداوم زندگی نسل آینده چاره‌اندیشی کرد.

 

علاوه‌ بر این کارشناسان نیز خطر بحران آبی را بسیار جدی تلقی کرده‌اند و معتقدند یکی از مهم ‌ترین مسائلی که می‌تواند بحران آبی را تا حد زیادی کنترل کند مسئله فرهنگ ‌سازی و مدیریت مصرف است چرا که بدون فرهنگ ‌سازی مقابله با این بحران امری نا ممکن است لذا باید این مساله مورد توجه جدی همگان قرار بگیرد.

 

قطعی آب در مسکن مهر، مهرنشینان را با مشکلات عدیده‌ای مواجه کرده است

 

متأسفانه با توجه به اینکه مجتمع‌ها آپارتمانی است و بیشتر اوقات آب این منطقه قطع است حتی این مسئله در مورد چند روز هم صدق می کند، ساکنان با مشکلات جدی روبرو شده‌اند.

 

یکی این شهروند مهر نشینان ضمن گلایه از این موضوع خواستار تسریع در رسیدگی مسئولان به قطعی آب چند روزه در مسکن مهر شد.

 

وی افزود: قطعی سریالی آب به ما خسارات مالی زده است، متاسفانه ما هم مشکل آب و برق و تاریکی و کم امکاناتی مسیر را داریم که همانند سایر خانواده ها از این کمبودها رنج می بریم.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی