منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰:۳۵
شناسه خبر: 184212
گروه :خبر

معاون اماکن متبرکه آستان قدس رضوی گفت: آب‌گرفتگی رواق‌های حرم مطهر رضوی در کمتر از ۲ ساعت برطرف شد و حرم مطهر رضوی در وضعیت عادی است و پذیرای زائران بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، بارش شدید باران و تگرگ که از اواخر وقت شب گذشته در مشهد مقدس آغاز شده بود سبب جاری شدن سیلاب و آب‌گرفتگی معابر در بیشتر نقاط استان خراسان رضوی و شهر مقدس مشهد شد.

شب گذشته صحن‌های انقلاب و جمهوری و بیشتر صحن‌های حرم مطهر تا مچ پای انسان آب ایستاده بود و رواق دارالحجه نیز آب‌چکه کرده و خیس شده بود ضمن اینکه برخی نقاط پارکینگ‌ها به استخرچه‌هایی کوچک تبدیل شده بود که رفت و آمد را سخت می‌کرد.

 

در این میان حرم مطهر رضوی نیز شب گذشته پس از پایان ترنم دعای پرفیض کمیل شاهد بارش باران بود که کم‌کم شدت گرفت و بسیاری از رواق‌های حرم مطهر رضوی نیز دچار آب‌گرفتگی شد و زائران و خادمان حرم مطهر رضوی را غافلگیر کرد.

علاوه بر این آب‌گرفتگی در برخی نقاط پارکینگ‌های زیرگذر حرم مطهر رضوی نیز قابل مشاهده بود و رفت و آمد خودروها با مشکل مواجه شده بود. در این میان مسئولان آستان قدس رضوی معتقد هستند که بارندگی و آب‌گرفتگی اخیر در حرم مطهر رضوی مانند سایر اماکن شهر بوده است.

آب‌گرفتگی کمتر از دو ساعت برطرف شد

سید خلیل منبتی، معاون اماکن متبرکه آستان قدس رضوی در این زمینه به خبرنگار تسنیم اظهار داشت: بارش شدید باران شب گذشته در مشهد مقدس در بسیاری از معابر و گذرگاه‌های شهری سبب آب‌گرفتگی شده بود و در این میان حرم مطهر رضوی نیز از این قاعده مستثنی نبود.

وی با بیان اینکه آب‌گرفتگی رواق‌های حرم مطهر رضوی همانند آب‌گرفتگی معابر سطح شهر بوده است، تصریح کرد: بنده شب گذشته در حرم مطهر رضوی حضور داشتم و آب‌گرفتگی مشکل خاصی ایجاد نکرده بود و کمتر از دو ساعت آب‌های جاری جمع‌آوری شد.

منبتی با اشاره به اینکه این آب‌گرفتگی خسارتی در بر نداشته است، افزود: شب گذشته و امروز حرم مطهر رضوی در وضعیت عادی خود پذیرای زائران بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) بوده است.

حرم رضوی در خط القعر مشهد مقدس قرار دارد

سید احمد هاشم‌آبادی، سرپرست روابط عمومی آستان قدس رضوی نیز در این زمینه اظهار داشت: آب‌گرفتگی در اماکن حرم مطهر رضوی نیز همانند سایر نقاط شهر مشهد در شب گذشته بوده است و مشکل خاصی به وجود نیامده است.

سرپرست روابط عمومی آستان قدس رضوی گفت: با توجه به اینکه حرم مطهر رضوی به‌نوعی در خط القعر شهر مشهد قرار گرفته، بالاآمدگی آب در برخی نقاط حرم رضوی و تخلیه با تأخیر آن طبیعی بوده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است