منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۶
شناسه خبر: 195985
گروه :خبر
IMG-20150618-WA0054-300x225

جوانان فعال شهر دشتی پارسیان طی اقدامی خود جوش آب مورد نیاز گونه‌های جانوری منطقه کلات سرخ را تأمین می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی به نقل از پارسیان خبر، محمود رستم زاده فعال زیست محیطی پارسیان گفت: حدود یک ماه پیش طی تصمیمی قرار شد آب حیوانات وحشی منطقه را تأمین کنیم و در همین راستا دو مکان در حال حاضر در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: خشکسالی‌های چندین ساله باعث شده بسیاری از آب‌گیرها خشک شوند و این روند یکی از دلایل هجوم جانوران وحشی به مزارع کشاورزی می‌شد که این مسأله می‌توانست باعث تلف شدن آنان و وارد شدن خسارت به کشاورزان شود.

رستم زاده اظهار کرد: در حال حاضر دو نقطه از منطقه برای آب رسانی در نظر گرفته شده است که به صورت هفتگی آب‌گیری می‌شود.

فعال محیط زیست پارسیانی گفت: یکی از نقاطی که در نظر گرفته شده مربوط به آبگیر دامداران بوده و دیگری آبشخور آب انبار که هر دو این نقطه مجددا بازسازی شده و در حال حاضر هر هفته ۴ متر مکعب آب در آن‌ها ریخته می‌شود.

رستم زاده افزود: هزینه آبگیری این نقاط توسط اعضاء گروه کوهنوردان کلات سرخ و دوست‌داران میراث نیاکان شهر دشتی به صورت خود جوش تأمین می‌شود و در پاره‌ای موارد نیز تانکرهای آب محلی به صورت مجانی این کار را انجام می‌دهند.

رستم زاده خاطر نشان کرد: در سالی که با خشکسالی روبرو هستیم  با همکاری مردم و مساعدت گروه‌های اجتماعی و فعالین زیست محیطی شرایطی را ایجاد کنیم تا گونه‌های نادر جانوری منطقه حفظ شوند.

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است