منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۵
شناسه خبر: 365009
گروه :خبر
%d9%be%d8%a7%d8%b1%da%a9-%d8%a2%d8%b2%d8%a7%d8%af%da%af%d8%a7%d9%86

آبادی محلات تاثیر مستقیمی بر کاهش جرایم و ولگردی جوانان محله خواهد داشت و در چند سال گذشته با اصلاح خیابان ها و پارک در محله آزادگان به خوبی شاهد این موضوع می باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ یکی از دغدغه های هر شهروندی برای ورزش کردن و گذراندن اوقات فراغت وجود محیط های مناسب  در محلات و نزدیک محل سکونتشان می باشد و این مهم یکی از وظایف مسئولین شهرداری است که بتوانند با تدابیر مناسب این امکانات را برای شهروندان خود فراهم نمایند.

 

شهر بندرعباس با توجه به قرارگیری در جنوبی ترین نقطه ایران و همجواری با خلیج فارس دارای شرایط جوی و آب و هوایی خاصی است که کاشت هر نوع گونه ی درختی در آن میسر نمی باشد و شهرداری برای ایجاد فضای سبز مناسب با محدودیت های فراوانی مواجه است و کم آبی چند سال گذشته نیز به این محدودیت ها دامن زده است.

 

یکی از بزرگترین پارک ها و فضای سبز درون محله ای در شهر بندرعباس پارک شهدا می باشد که در محله آزادگان واقع شده است که در چند ماه گذشته شاهد دگرگونی این پارک از نظر مناسب سازی فضای سبز و مبلمان آن بودیم و این امر ما را بر آن داشت تا به این مکان برویم از زبان ساکنین این محله به بررسی وضعیت قدیم و فعلی این پارک بپردازیم.

 

خانم آزادپور شهروند بندرعباسی ساکن محله آزادگان که هر روز برای ورزش و پیاده روی به پارک شهدای آزادگان می رود در خصوص وضعیت این پارک گفت: من 40 سال است که ساکن محله آزادگان می باشم و در این مدت نامه نگاری های فراوانی با شهرداری انجام شده بود که به وضعیت نامناسب پارک شهدا رسیدگی نمایند چون این پارک در گذشته به محلی برای تجمع اراذل شده بود که برای نوامیس مردم ایجاد مزاحمت میکردند، ولی این اتفاق صورت نمی گرفت.

 

وی در ادامه افزود: این پارک به علت عدم روشنایی از ساعات بعد از غروب به محل تجمع معتادین تبدیل می شد و پارک را محفلی برای دور هم جمع شدن و مصرف مواد مخدر می کردند و هر روز صدای دعوا از داخل این پارک به گوش می رسید.

 

آزادپورتصریح کرد: بعد از 40 سال زندگی در محله آزادگان از چند ماه گذشته شاهد تغییرات بسیار زیادی در این پارک هستیم و از شهرداری این منطقه که بعد از سالها به فکر بازسازی و اصلاح این پارک افتادند و انصافا این پارک الان به محلی مناسب برای گذران اوقات فراغت و همچنین ورزش خانواده ها و ساکنین این محله شده است.

 

ورزشکار جوانی که برای تمرین به این پارک آمده بود گفت: من به صورت حرفه ای مشغول ورزش در رشته کاراته هستم و در حال حاضر در یکی از تیم های استان مشغول به فعالیت می باشم و در چند سال گذشته برای تمرینات روزانه و پیاده روی مجبور بودم به بلوار ساحلی بروم که اینکار علاوه بر صرف هزینه، وقت گیر هم بود که خوشبختانه با تلاش شهرداری و اصلاح این پارک از چند ماه گذشته بدون دغدغه به پارک شهدا که نزدیک منزلمان است می آیم و تمرینات روزانه خودم را در همین مکان انجام می دهم.

 

آقای دلیر صاحب یکی از سوپرمارکت های اطراف پارک شهدا محله آزادگان گفت: بعد از اینکه شهرداری فضای این پارک را اصلاح نمود و سنگ فرش های کف پارک تعویض شد و روشنایی به مطلوب به این پارک آورده شد شاهد استقبال ساکنین و همچنین سایر همشهریان از محلات مجاور برای ورزش و گذراندن اوقات فراغت در این پارک هستیم که این استقبال تاثیر بسیار زیادی روی تعداد مشتریان و فروش برخی اقلام مثل انرژی زاها، آب معدنی، آبمیوه ها و سایر تنقلات شده است.

 

این فروشنده در ادامه افزود: آبادی محلات تاثیر مستقیمی بر کاهش جرایم و ولگردی جوانان محله خواهد داشت و در چند سال گذشته با اصلاح خیابان ها و پارک در محله آزادگان به خوبی شاهد این موضوع می باشیم.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاف بین سازمان منطقه آزاد و شهرداری مانع پیشرفت پروژه های قشم است گلایه مندی شهروندان بندرعباسی از تاریکی خیابان های جدید احداث بازهم منتظرگلابی های باغ برجام باشیم ؟ قایم شدن نجومی بگیران زیرتخت پادشاهی روحانی ! تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت