تبلیغات تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 74777
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۲ - ۰:۰۰| تعداد نظرات :۱ دیدگاه
پ

۸۶ درصد جویندگان کار در شهرستان بستک فاقد مهارت می باشند

روابط عمومی اداره کار شهرستان بستک در گزارشی سیمای  بازار  کار  شهرستان  بستک را تشریح کرد.    روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بستک در گفتگو با خبرنگار هرمز در بستک  گزارش داد،با توجه به سیمای بازار کار شهرستان بستک که بر اساس شاخص میزان تحقق به کارگماری طی هشت ماهه نخست […]

۸۶ درصد جویندگان کار در شهرستان بستک فاقد مهارت می باشند

روابط عمومی اداره کار شهرستان بستک در گزارشی سیمای  بازار  کار  شهرستان  بستک را تشریح کرد.

 images

 روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بستک در گفتگو با خبرنگار هرمز در بستک  گزارش داد،با توجه به سیمای بازار کار شهرستان بستک که بر اساس شاخص میزان تحقق به کارگماری طی هشت ماهه نخست سال جاری و سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۰ تهیه و تنظیم شده است از مجموع جویندگان کار در این شهرستان ۹/۲۵ درصد زن و ۱/۷۴ درصد مرد بوده اند که از این تعداد ۸۶ درصد جویندگان کار فاقد مهارت می باشند.

 طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۰ جمعیت شهرستان بستک ۸۰۱۱۹ نفر می باشد.

از این تعداد ۶۴۱۷۸ نفر در سن کار هستند که شامل ۲۰۷۶۷ نفر جمعیت فعال و ۴۲۹۵۰ نفر جمعیت غیر فعال می باشند.

همچنین نرخ مشارکت برای شهرستان بستک ۳۵/۳۲ درصد است و از کل جمعیت فعال شهرستان نیز ۱۸۰۴۶ نفر شاغل و ۲۷۲۱ نفر بیکار هستند و در نتیجه نرخ بیکاری برای کل شهرستان برابر ۱/۱۳ درصد محاسبه می گردد که از نرخ بیکاری استان به میزان ۲/۲ درصد کمتر است.

بنابراین گزارش تعداد شاغلین شهرستان بستک بر حسب گروه های عمده فعالیت، گروه ساختمانی با ۳۹۱۳ شاغل، کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری با ۲۹۷۶ شاغل و عمده فروشی، خرده فروشی، تعمیر وسایل نقلیه موتوری و موتور سیکلیت با ۲۵۴۸ شاغل با ترتیب با ۶/۱۴ ، ۲۱/۱۲ ، ۷/۵ درصد از کل شاغلین شهرستان را به خود اختصاص داده اند.

 در زمینه تعداد شاغلین بر حسب گروه های عمده شغلی، بیشترین تعداد در گروه کارگران ساده با ۸/۲۸ درصد، و پس از آن  کارکنان خدماتی و فروشندگان با۳/۱۳ درصد و صنعتگران و کاگران مشاغل مربوطه با ۷/۱۱ درصد و متصدیان، مونتاژ کاران ماشین آلات و دستگاه ها و رانندگان وسایل نقلیه ۵/۱۰ درصد از کل شاغلین شهرستان دیده می شود.

بنابراین گزارش از کل جمعیت شاغل که برابر ۱۸۰۴۶ نفر می باشند، ۳۱۸۵ نفر یعنی ۶/۱۷ درصد که یک پنجم جمعیت شاغل شهرستان را تشکیل می دهند در بخش عمومی و مابقی یعنی ۱۳۹۱۶ نفر که برابر با ۱/۷۷ درصد می باشند در بخش خصوص کار می کنند و ۹۴۵ نفر که معادل ۲/۵ درصد کل جمعیت شاغل این شهرستان می باشند هم وضعیت شغلی شان مشخص نیست.

برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=74777
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

One comment on “۸۶ درصد جویندگان کار در شهرستان بستک فاقد مهارت می باشند

  1. عبدالغفار قطبا on said:

    سلام من چندین ماه بیکار هستم منتظر کار هستم درشهرستان بستک ۰۹۹۰۴۷۱۵۵۷۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,444 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل