۷ مرداد؛ نشست پارلمان عربی برای بحث درباره تشکیل «ارتش مشترک عربی»
+ پ -
۷ مرداد؛ نشست پارلمان عربی برای بحث درباره تشکیل «ارتش مشترک عربی»

یکی از نمایندگان پارلمان عربی اعلام کرد ۷ مرداد نشستی برای بحث درباره ارتش مشترک عربی برگزار خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «احمد المشرقی» رئیس کمیته امور خارجی و سیاسی و امنیت ملی در پارلمان عربی اعلام کرد طرح تشکیل «ارتش مشترک عربی» تقریبا آماده است و نشست پارلمان عربی برای بحث درباره این طرح در ۲۹ ژوئیه (۷ مرداد) برگزار خواهد شد.

المشرقی به وبگاه خبری «۲۴» امارات گفت: پارلمان عربی با اتحادیه عرب برای کار در راستای امنیت ملی عربی مشترک هستند.

وی ضمن تاکید بر تسریع نهائی شدن طرح تشکیل نیروی مشترک عربی گفت: نشست اعراب در شرم‌الشیخ در مارس ۲۰۱۵ به توصیه‌های پارلمان عربی برای امنیت ملی گوش داد و این توصیه بر اهمیت تشکیل نیروی مشترک برای مقابله با تهدیدها و نیز تروریسم تاکید داشت.

«احمد الجروان» رئیس پارلمان عربی اعلام کرد که پارلمان عربی در جلسه فوق العاده خود در ۱۴ تیرماه (۱۳۹۴) برگزار شد طرحی برای مقابله با پدیده تروریسم به دست آورده است.الجروان در نشست خبری در جمع خبرنگاران در قاهره گفت که این طرح شامل دعوت از کشورهای عربی برای ایجاد رویکرد جامعی درباره خطر تروریسم و طرحی عربی برای رشد انسان دوستی در جهان عرب خواهد بود.

پایگاه خبری «عربی ۲۴»، گزارش داد که این طرح همچنین لزوم فعال سازی ارتش عربی مشترک و حمایت از تلاش‌های اتحادیه عرب و پارلمان‌های منطقه‌ای و بین المللی برای برگزاری یک نشست پارلمانی عربی برای مقابله با چالش‌های پیش روی جهان عرب را در بر می‌گیرد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff