۷۰ غیرنظامی در حمله عربستان به تعز کشته و زخمی شدند/ پیشروی‌های گسترده نیروهای یمنی در تعز
+ پ -

همزمان با پیشروی‌های گسترده نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در استان تعز، هواپیماهای ائتلاف سعودی با بمباران مناطق مسکونی مرکز این استان ده‌ها تن را به خاک و خون کشیدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، ده‌ها غیرنظامی در بمباران جنگنده‌های ارتش عربستان به مناطق مسکونی تعز کشته یا زخمی شدند.

«عبدالنور المنصور» یکی از فرماندهان نظامی کمیته‌های انقلابی یمن به خبرنگار فارس گفت: حملات هوایی عربستان مناطقی را که نیروهای کمیته‌های مردمی در آن پراکنده بودند هدف گرفت که هفتاد کشته و زخمی برجای گذاشت.

وی افزود: نیروهای مردمی همچنان برای مقابله با مزدوران و شبه نظامیان تروریستی استان تعز در بیش‌تر مناطق مسکونی این استان حضور دارند.

وی افزود: در درگیری‌های دیروز بین نیروهای ارتش و شبه نظامیان منصور هادی و تروریست‌ها سه تن از نیروهای ارتش یمن شهید و هشت تن دیگر زخمی شدند.

فرمانده کمیته‌های انقلابی یمن در تعز گفت: رزمندگان کمیته‌های انقلابی با پیشروی گسترده به داخل شهر تعز ده‌ها تن از مزدوران عربستان را از مواضع خود به طور جمعی فراری دادند.

وی با اشاره به درگیری بین تروریست‌ها در استان تعز گفت: اختلاف کنونی در صفوف مزدوران عربستان ناشی از عقب‌نشینی بسیاری از آنها از برخی مواضع خود در این استان است، چرا که آنها کاملا از بازپس‌گیری پایگاه‌های مهم خود که به تصرف ارتش و کمیته های مردمی درآمده عاجز هستند و برای تروریست‌ها مبین شده که ارتش و کمیته‌های مردمی به زودی نبرد در جبهه‌های اصلی تعز را به نفع خود یکسره خواهند کرد.

هلاکت ۳ سرکرده تروریست‌ها

منابعی ویژه در استان تعز خبر دادند سه تن از فرماندهان میدانی مزدوران عربستان در درگیری‌های دیروز بین ارتش و کمیته های مردمی کشته شدند.

این منابع گفتند: عبده العطفی، محمود الجبیحی و الفناحی سه سرکرده تروریست‌ها بودند که به هلاکت رسیده‌اند.

این سه نفر در جریان تلاش ناکام تروریست‌ها برای پیشروی به سوی پادگان العمری در استان تعز کشته شدند که در جریان آن شمار دیگری از صفوف این مزدوران سعودی به هلاکت رسیده و خسارت سنگینی هم به تجهیزات نظامی آنها وارد و مجبور به عقب‌نشینی شدند.

اتحادیه زنان یمن اقدام عربستان در به خاک و خون کشیدن زنان در تعز را محکوم کرد

از سوی دیگر اتحادیه زنان یمن در استان صنعا اقدام هواپیماهای ائتلاف سعودی در حمله به جمعی از زنان در استان تعز را که با شهادت ۱۱ زن و زخمی شدن شماری دیگر همراه شد محکوم کرد.

در بیانیه این اتحادیه آمده است: جنایت بی‌وقفه کشتار زنان و کودکان از جمله شنیع‌ترین جنایات جنگی آل سعود است که ثابت می‌کند این رژیم هیچ یک از قوانین، عرف و منشورهای بین‌المللی را نمی‌شناسد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff