۶ کیلومتر دیگر از ساحل جزیره قشم به نفع مردم آزادسازی شد

قهرمانی گفت: با تخریب سازه های غیرمجاز در ۶ کیلومتر دیگر از ساحل جزیره قشم، این اراضی به نفع مردم رفع تصرف و آزادسازی شد.

مجتبی قهرمانی، رئیس کل دادگستری هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز اظهار کرد: در پی تأکیدات ریاست محترم قوه قضاییه در خصوص مقابله با ساحل خواری و برخورد با متعدیان به منابع طبیعی، با صدور دستور قضایی برای تخریب سازه های غیرمجاز در ۶ کیلومتر دیگر از ساحل جزیره قشم، این اراضی به نفع مردم رفع تصرف و آزادسازی شد.

مجتبی قهرمانی در ادامه افزود: با تخریب مستحدثات غیرمجاز در حدفاصل روستای پی پشت تا محدوده اسکله لافت به طول ۶ کیلومتر، این زمین های ساحلی برای استفاده در دسترس عموم مردم قرار گرفته و از دستگاه های متولی نیز خواسته شده است که با تشدید نظارت ها، تمهیدات لازم را اتخاذ نمایند تا سواحل آزادشده، بار دیگر تصرف نشوند.

وی با بیان اینکه مستحدثات تخریب شده واقع در حریم ۶۰ متری این سواحل، شامل دیوارچینی، پی سنگی، سازه‌های غیر مسقف و سد و بند خاکی و بتنی بود، تصریح کرد: آزادسازی این اراضی به دستور دادستان عمومی و انقلاب قشم و با همکاری دولت توسط یگان حفاظت از اراضی ملی، دولتی و اجراییات منطقه آزاد قشم و مأمورین انتظامی این شهرستان صورت گرفت.

رئیس کل دادگستری هرمزگان همچنین با اشاره به روند مطلوب آزادسازی سواحل در این استان، تأکید کرد: تلاش برای رهاسازی کامل سواحل و حریم ۶۰ متری دریا در نقاط مختلف استان هرمزگان با جدیت در حال پیگیری است و ضمن تهیه لیستی از نقاط تصرف شده، اقدامات قانونی و قضایی برای صدور حکم و اجرای آن با سرعت خوبی در حال انجام می باشد.

انتهای پیام /