۵ کارگاه تولید ماسک و لباس محافظت شخصی توسط سپاه ناحیه حاجی‌آباد راه‌اندازی شد

فرمانده سپاه حاجی آبادگفت: از زمان شروع شیوع ویروس کرونا در استان توانستیم ۵ کارگاه تولید ماسک در شهرستان راه‌اندازی کردیم.

سرهنگ دوم پاسدار محمد میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار هرمز با بیان اینکه از زمان شروع شیوع ویروس کرونا در استان توانستیم ۵ کارگاه تولید ماسک در شهرستان راه‌اندازی کنیم گفت: ۲۸۰۰ بسته بهداشتی و ۲۰۰۰۰ بسته غذایی جمعا به ارزش ۷۰۰ میلیون تومان بین محلات کم برخوردار توزیع شد.

میرزاده افزود؛از روز ۶ اسفند۹۸ که با شیوع ویروس کرونا روبه رو شدیم شهرستان حاجی آباد نخستین شهرستانی بود که طرح کنترل مبادی ورودی و خروجی شهرستان را به اجرا در آورد.

وی بیان داشت:در این طرح با کمک هلال احمر و شبکه بهداشت شهرستان تب سنجی خودروها انجام می‌شد و کسانی که می‌خواستند سفر غیرضروری انجام دهند به شهرهای خود بازگشت داده می‌شدند.
فرمانده سپاه ناحیه حاجی‌آباد بیان کرد: همزمان در همان ایام نخستین کارگاه تولید ماسک با ظرفیت تولید روزانه ۱۰۰۰ ماسک در حاجی آباد راه اندازی شد و همچنین یک دستگاه تولید دستکش پلاستیکی یکبار مصرف نیز خریداری شد.
میرزاده تاکید کرد: به ترتیب کارگاه دوم، سوم و چهارم تولید ماسک در روستای طارم، شهر سرگز احمدی و شهر فارغان راه اندازی شد.
وی عنوان کرد: نیروهای بسیجی در بحث غربالگری و راه اندازی قرارگاه پدافند زیستی نیز فعال شدند به طوری در هر حوزه مقاومت یک قرارگاه پدافند زیستی و در هر روستای حاجی آباد نیز یک گروه از بسیجیان برای گندزدایی و کنترل عبور و مرورها مستقر شده‌اند.
میرزاده خاطرنشان کرد: ۳ روز پیش یک کارگاه تولید ماسک که بزرگترین کارگاه در شهرستان است با ظرفیت تولید ۴ هزار ماسک در روز با همکاری آموزش و پرورش و با استفاده از ظرفیت کارگاه خیاطی یکی از هنرستان‌ها راه‌اندازی شده است.
فرمانده سپاه حاجی آباد گفت: در بحث تولید گان برای بیمارستان حاجی آباد نیز از روزهای ابتدایی در کارگاه‌های خیاطی تولید و در اختیار بیمارستان‌ها قرار می‌گیرد.
وی خاطرنشان کرد: ۲۰۰۰ بسته بهداشتی به ارزش ۱۰ میلیون تومان و ۳۰۰ بسته غذایی به ارزش ۷۵ میلیون تومان بین مردم و محلات کم برخوردار در حال توزیع است.

انتهای پیام/